להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

דיקור סיני הפחתת חרדה וסטרס

חזרה לסיפורי מקרה
חרדה והפחתת סטרס ריפוי רוחני

איך אפשר להסביר ריפוי רוחני?
איך אפשר להסביר כאב שבא ונעלם?
ריפוי רוחני אינו רחוק מריפוי פיזי.

ריפוי הוא לא רק לתת תרופה

בחשיבה של העולם המערבי, אנו גורסים שלכל מחלה צריך לתת תרופה, הכי טוב אם זה יהיה בכדור, גלולה, או בנוזל, ואם רופא מדופלם נותן את המרשם לתרופה – זה עובד הכי טוב.
אולי זה נכון, ואולי יש משהו גם מעבר לזה, אני מספרת את סיפורו של ניב, גבר בן 29 שהגיע אלי לטיפול דיקור סיני למתח וחרדה.

*התקף חרדה בזמן הלא מתאים

ניב הגיע אלי לטיפול דרך אישתו, היא מטופלת קבועה שלי, למעשה היא התקשרה לקבוע את התור לטיפול.
ניב סבל מהתמוטטות עצבים, הוא פשוט קרס אחרי אימון בחדר כושר, ומאז הוא בחרדה, הוא לא מסוגל לתפקד, יש לו דפיקות לב מואצות, הוא לא ישן, ויש לו כאבים מוזרים בגוף.
אבל למעשה לניב לא היא כלום, הוא "רק" סבל ממתח וחרדה, כל הבדיקות הדקדקניות לא הראו שיש ממצא מחשיד.
הטיפול להרגעה ולאיזון הגוף היה דרך דיקור סיני ושיחות עם ניב, התברר שאשתו עומד ללדת עוד חודשיים, הוא בדיוק עבר לעבודה חדשה והוא מרגיש בה מבודד, וההתקף של החרדה הגיע בזמן ממש לא מתאים.

וזה נכון, רוב הכאבים וההתקפים מגיעים תמיד בזמן הלא מתאים, אבל הם מגיעים כשהם מגיעים ובעיקר כשהם צריכים לדבר איתנו שיחה צפופה, ולנו אין זמן, אז ההתקף יוצר לנו זמן.
נו, נראה אותנו חכמים גדולים לא מדברים עם הכאב עכשיו?

*להתבונן בדמות במראה – אתה עצמך

הטיפול דיקור סיני החזיק שבוע, ואחרי שבוע שוב חזרו כל תחושות החרדה, נימול בידיים, תחושת ניתוק מהגוף, ניב עשה את כל הבדיקות האפשריות, מעיינים עד סריקה של המוח – הכל תקין.
אבל ניב בבעיה, הוא מבין שהוא צריך להתמודד עם עצמו!.
ניב דחף את עצמו בכוח להרגיש טוב, אבל זה לא ממש עזר, אי אפשר להתקיף כשאתה מותקף, הסתבר שניב בילדותו קיבל חינוך מאוד נוקשה וממושמע, לא בוכים, לא מתבכיינים, ומכל מצב צריך לצאת בכל הכוח, אבל האם זה נכון למצב של ניב?
דעתי היתה שלא.
מתוך טיפול ושיחה התברר שניב חושב שהחינוך של הילד שיוולד צריך להיות נוקשה, אז מה אם הילד נפל? שיקום על שתי הרגליים וילך.
הקשבתי לדבריו ושיקפתי לו שהוא לא מאפשר לילד/לעצמו ליפול, ולמה בעצם?, ניב הוא טיפוס רציונלי, הכל צריך להיות במקום, ניסיתי להסביר לו ראציונלית שמחקרים מראים שאם בגוף קיבלנו מכה וניתן ליד שקיבלה מכה נשיקה, הגוף יעדיף את התחושה של הנשיקה ויעמעם את הכאב.
זה לא שיכנע את ניב, הוא עדיין חושב שלא צריך להיות ילד עם הילד שלך אלא להתנהג אליו כאדם בוגר.
בסוף הטיפול ניב אמר שהוא חושב שלמעשה מותר להישבר וליפול וגם לא למהר ולקום כאילו כלום לא קרה ושבכלל לא כואב.

*מכאב לריפוי

שמתי לב משנות העיסוק שלי ברפואה משלימה שהרבה גברים לקראת הלידה הצפויה של ילדם מתחילים לפתח איזושהי בעיה פיזית, חולשה, כאבי גב תחתון, התקפי חרדה ופחד.
ידעתי שזה גם המקרה של ניב, ניסיתי לכוון אותו להרגעה ולביטחון.
ניב לא חזר לעוד טיפול, אבל אישתו כן הגיעה.
"מה שלום ניב?" התעניינתי, "איך הוא מרגיש?".
"את לא תאמיני", אמרה אשתו בעיניים בורקות, "אבל מה שעזר לניב והעלים לו את כל הפחדים וההתקפים זה כשהלכנו לכותל המערבי ביום שישי, התקרבנו לכותל, ניב התפלל, ומאז הוא מרגיש מצויין. הוא כבר לא הזדקק לכדורי השינה, הוא היה פעם אחת אצל פסיכולוג ועזב, והכול בסדר, היית מאמינה?".
"בוודאי שאני מאמינה" עניתי באמונה שלמה.
תפילה אחת בכותל והכאב עובר.

לא הכול הגיוני בחיים, ודווקא במקום שאנחנו מחפשים היגיון, אני מעדיפה ללכת למקום שמעל ההיגיון, וכך היה גם אצל ניב.
ניב הוא אדם מאוד הגיוני, הכול בחייו עד עתה היה מסודר, ברור, מוגדר, אין מקום לספק או לתנועה חדשה להיכנס לחיים, ואם בחיים אנו חיים אז אין מקום למוות (ניב חווה את ההתעלפות בחדר כושר לתחושת מוות והעדר שליטה ).
והחיים מקבלים עוצמה חדשה כשתינוק חדש עומד להיוולד ולהיכנס לתוך חייו, והכול ביחד כולל הכול, יצר רוח בלגאן ותוהו ובוהו, ובמקום הזה צריך לחפש את הציר והמרכז של הנשמה בחזרה, ולברוא עולם חדש.

*לכל אדם יש את המקום המקודש שלו

לכל אדם יש את המקום המקודש שלו בארץ או בעולם, זה יכול להיות צלע הר, מתחת עץ, בית כנסת, מסגד, מנזר, מרחב פתוח, לכל אחד כיוון מקודש, צפון דרום מזרח מערב.
המקום המקודש של ניב היה הכותל, זה המקום שיכול ליצור עבורו ריפוי עמוק, זה מקום המפגש של החומר עם הרוח ועם האלוהים, הרוח הגדולה הנושקת לראשו כמו אם הנושקת את בנה האהוב.
זה מקום שיכול להביא לתנועה חדשה, התבוננות חדשה באותו אירוע ובחיים.
המקום שבו בחר ניב יכול היה לאסוף את כל המטען העודף האנרגטי שלו ולהטעין אותו מחדש, אי אפשר לדעת ולהבין עד תום מדוע דווקא מקום אחד מועיל לאדם מסויים, ולאדם אחר מקום אחר.
כל אדם צריך לחפש את המקום המקודש שלו בדבקות ובמסירות, ולא רק כמקום שנמצא בחוץ, בטבע, במרחב, אלא גם בפנים, בגוף, בלב, ולבנות שם את המקדש והמשכן לריפוי ואהבה.
עבורי יותר מכל זוהי הרפואה הגבוהה יותר והמשלימה יותר, ריפוי הנשמה, חיבור כל החלקים שהתפזרו, נשברו, שלא הצליחו להתאחות לכדי איחוד, ייחוד השלמה ושלום.

אוריה עזאני – מטפלת מוסמכת ברפואה סינית, דיקור סיני , צמחי מרפא סיניים 052-6900929

המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית.בכול מקרה של בעיה רפואית או בזמן נטילת תרופות יש להתייעץ עם הרופא המטפל.