להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

דיקור סיני הזרעה ועיסוי רחם

חזרה לסיפורי מקרה
עיסוי רחם וכניסה להריון

שרית, אישה בת 27 , רזה גבוה ומאוד נעימה לשיחה, הגיעה אלי לטיפול בדיקור סיני.
היא אובחנה עם שחלות פולציסטיות והתחילה טיפולים של כדורי איקוקלמין והזרעה, זה הסבב הראשון של הכדורים ושרה רצתה לחזק את הגוף ולתמוך בו לא רק עם רפואה מערבית אלא גם עם רפואה משלימה.

*על גלולות שמתגלגלות

רוב שנות הנעורים, (גיל 16 שרה קיבלה את הדימום הויסתי בפעם הראשונה) ועד עתה, שרית נטלה גלולות באופן רצוף, הרופא אמר לה שזה מה שיביא לה את המחזור באופן סדיר, וזה נכון, אבל הרופא שכח להגיד לה שזה מחזור סדיר אבל זה מחזור ללא ביוץ, סתם נושרת לה כול חודש רירית רחם בגלל ההורמונים שמצויים בגלולות.
כששרית הגיעה לשלב שבו היא ניסתה להיכנס להריון ולא קיבלה דימום ויסתי במשך כמה חודשים, היא ניגשה לרופא שקבע שיש לה שחלות פולציסטיות, הוא רשם לה כדור שיביא לה את הדימום הויסתי החודש ומיד אחר כך נתן לה כדורי איקוקלמין שמייצרים זקיקים.
לשרית אין סיפור משפחתי דומה, אמא נקלטה להריון עם שלושת האחים שלה מהאוויר, לדברי שרה.

*תזונה

התזונה של שרית היתה גרועה מאוד בנעורים המוקדמים והמאוחרים שלה, התזונה לא היתה קבועה הרבה פחמימות פשוטות, בורקסים בכמויות, רוגלך, פסטה, ג´חנון, בקיצור - בצקים מכול הסוגים.
בנוסף שרה היתה תלמידה מצטיינת בכיתת ריקוד, מצד אחד היא היתה זקוקה לפחמימות כדי לספק אנרגיה לגוף, מצד שני הפחמימות היו פשוטות (קמח לבן) שלא מתאים לשחלות פולציסטיות, ויש אפשרות שזה מה ששיבש את הביוץ בגיל הנעורים.
גם היום התזונה של שרית לא מאוזנת, היא שותה משקאות דיאט, אוכלת פחמימות פשוטות והרבה שוקולד !!!.

*צעד ראשון

הצעד הראשון היה לסדר לשרית תזונה שמתאימה לה, גם מזון שהיא תאהב לאכול וגם מזון שיתאים לשחלות פולציסטיות, שרה לא הבינה למה לשנות את התפריט אם היא לוקחת כדורי איקוקלמין שמייצרים ביוץ?
הסברתי לה שהגוף שלה עדיין מגיב לתזונה שצריכה להיות נכונה לו, כי האיקוקלמין לא מאזנים ופותרים את הבעיה מהשורש, כלומר הם לא מחזקים ותומכים בגוף, ושינוי תזונתי כן עושה את זה ומקל על המערכת ההורמונאלית בהפרשת ואיזון ההורמונים החיוניים להריון.
שרית אמרה שזה בהחלט נשמע הגיוני...
מאחר והנטיה של איקוקלימין לעשות רירית רחם דקה, ביקשתי משרית להרבות באכילת סלק שעוזר בעיבוי רירית הרחם.
כדי להשלים את הטיפול שרית לקחה פורמולה של צמחי מרפא סיניים שתומכים בתהליך הביוץ , משפרים את פעילות החצוצרה וזרימת דם לרחם – ככול שיותר דם רווי בחמצן מגיע לרחם כך יש יותר חמצן שמאפשר לעובר לנשום בקלות אחרי ההשתרשות.

יום הביוץ התקרב, שרית עשתה מעקב זקיקים ובדיקות דם, נצפה זקיק אחד בגודל 22 הרירית היתה 7 והרופא קבע עם שרית ובן זוגה מועד להזרעה.
למרות הנתונים הטובים, ההריון לא התרחש הפעם, שרית לא הבינה מדוע, "אבל אני מבייצת!!" היא אמרה, "למה זה לא קורה? מה דפוק אצלי?".

*למה זה לא קורה?

הבעיה שלנו היום זה הפערים בין החיים לאורח החיים.
באורח החיים אנחנו מתרגלים שהכול מגיע בלחיצת כפתור, לחצתי פה זה מיד יוצא שם...הכול קורה מיד, פה, ועכשיו כי פשוט אמרתי...באבל בחיים –
בחיים או יותר מדוייק לחיים יש את הקצב שלהם (וגם ביוץ הוא קצב), לא כול ביצית תביא הריון כי לא בכול ביצית יש כוח של נשמה.
בכול הריון אנחנו מושכות נשמה לרחם, אנחנו לא יכולים לכפות על נשמה לרדת לרחם עכשיו כי פשוט אמרנו את זה, לנשמה יש את הזמן שלה להגיע לעולם.
זה מה שהסברתי לשרית, בנוסף, ביקשתי ממנה להאמין שיש שם בתוך השחלות שלה ביצית עם כוח חיים, זה רק עניין של חודש מתאים, חודש ששרה תהיה בו הכי חזקה ומוכנה, בגוף וגם בנפש.

*מחזור שני

המחזור השני היה גם עם איקוקלמין, שרית אהבה לשתות מיץ סלק, ואת הטיפולים בדיקור סיני להריון תמכנו עם עיסוי רחם לחיזוק מערכת הפיריון הגמשת הבטן התחתונה ושיפור זרימת הדם.
אבל גם המחזור הזה הסתיים בדימום ויסתי.
שרית היתה שבורה ושוב לא הבינה למה זה לא קורה?
הסברתי לשרית שהיא לא צריכה לכעוס על הגוף שהביא את הדימום הויסתי, כי זה מה שהגוף יודע וצריך לעשות באופן תקין אם אין הריון, אם היא כועסת על הגוף שהביא את הדימום באופן תקין אז זה יכול לשדר לגוף שגם הריון שהוא דבר טיבעי ותקין לגוף, יוצר אצל שרית כעס.
דימום ויסתי הוא לא דבר מקולקל או מקולל, אלא זה הדרך של הרחם לפנות דברים, לסגור מעגל ולפתוח מעגל חדש.

*מחזור שלישי

שרית הגיעה למחזור השלישי יותר מעודדת, היא אמרה שהיא חשבה על דבריי לאורך כול הטיפולים ומצאה שהם הגיוניים ונכונים, ובגלל שאף אחד לא מדבר איתנו על הדברים אלה אז אנחנו חיים בתחושה שמשהו לא בסדר כשלמעשה הכול בסדר.
גם החודש הרופא רשם לשרית כדורי איקוקלמין.
התחלנו את הטיפול בעיסוי רחם – ופה קרה משהו מעניין...

*רגשות שתקועים ברחם

הרחם שלנו הוא כלי ריק, חלל שממתין להתמלא במשהו, זה יכול להיות תינוק או רגשות, רגשות של כעס שנאה רגשות אשם או טינה בהחלט יכולים להיתקע ברחם ולהאט קצב של עיבור.
התחלתי בעיסוי רחם שהוא מרגיע ונעים, שרית התמסרה לעיסוי ועצמה עיניים, היא פקחה אותם לרגע ואמרה: "יש לי משהו לספר לך אבל את מבטיחה שלא לצחוק?" שרית אמרה בחיוך.
"אם זה מצחיק אני אצחק, אבל אני אשתדל שלא" אמרתי והמשכתי בעיסוי. אני רגילה שמטופלות מדברות תוך כדי עיסוי הרחם (הבטן התחתונה - זהו עיסוי חיצוני) למרות שאני מעדיפה שתהיה שתיקה בעיסוי כדי ששרירי הבטן יהיו רפויים.
"לא, אבל תבטיחי שלא תצחקי" שרית חזרה וביקשה.
"בסדר" אמרתי והמשכתי בעיסוי רחם להריון .
ואז שרית סיפרה לי שבגיל 18 היה לה חבר שהשביע אותה במשהו ואמר לה שאם היא משקרת לא יהיו לה ילדים. ושרית שיקרה ולא אמרה את האמת... אחרי הסיפור ששרית סיפרה לי היא התחילה לצחוק אבל ראתה שאני לא צוחקת ואמרה לי: "אוריה תצמחקי, למה את לא צוחקת?".
אני באמת לא צחקתי.
הפסקתי את עיסוי הרחם לחיזוק הפוריות.
נשמתי עמוקות.
שרית נלחצה והמשיכה לצחקק במבוכה.
"שרית תראי, אני חושבת שאת לא מבינה מה אמרת עכשיו, מה משמעות דברייך, כמה עומס יש בהם" הנחתי ברכות את היד על הרחם שלה והמשכתי בדבריי "את נשבעת לבחור הזה שאם את משקרת, ואת שיקרת, לא יהיו לך ילדים, את מבינה מה אמרת ועשית בתת המודע שלך?" .
הדברים החלו מחלחלים לתודעה של שרית...והיא אמרה " כן אני מבינה, אני מענישה את עצמי על משהו מהעבר - על שקר גדול ששיקרתי".
המשכתי בדבריי " תראי זה לא בסדר שאת שיקרת לו, לא הייתי צריכה להישבע לו בכלום, והוא גם לא היה בסדר, להשביע אישה שלא יהיו לה ילדים רק בגלל שהיא לא רוצה קשר עם גבר מסויים – זה נורא !!, זה ניסיון של גבר להביע בעלות (מהמילה בעל) על הנכס של האישה - הרחם שלה, זה לשלול ממנה בחירה חופשית על מי שהיא בוחרת לארח ברחם שלה כאנרגיה גברית".
שרית שתקה בהבנה, עינייה החלו להבריק ומעט לדמוע.

*טקס קטן של מחילה

הבנתי מיד שצריך לעשות לשרית טקס קטן של מחילה ושיחרור של התודעה שתקועה ברחם.
החלטתי להמשיך בעיסוי רחם להריון תוך כדי הכוונה מילולית בו שרית סולחת לאותו בחור על מה שביקש ממנה, והיא מבקשת את סליחתו על כך שהיא שיקרה.
אמרתי לשרית תוך כדי עיסוי הרחם : "את משוחררת, העבר לא קובע את העתיד, הכול נסלח, הכול מובן, היית צעירה ולא הבנת את משמעות הדברים, כול אחד משוחרר ללכת לדרך חדשה, התחלה חדשה ובריאה מלאת אהבה הערכה וחיים חדשים".
אחרי העיסוי שרית הרגישה הקלה גדולה.
"אני כול כך שמחה שסיפרתי לך את זה, איזו הקלה" שרית חייכה חיוך גדול.
ואני קיוויתי שעכשיו כשהרחם פנוי מרגשות שליליים מהעבר הוא יתפנה ליצירת העתיד.

יום ההזרעה הגיע הזקיק היה 22 רירית 8.

*תשובה חיובית – הריון

שרית הגיעה אלי יומיים אחרי ההזרעה לטיפול של תמיכה – הזרמה של דם לרחם והרגעת הגוף.
היא אמרה שהיא חשבה הרבה על מה שדיברנו ועשינו בטקס הקטן, ושהיא באמת מרגישה מלאת סליחה קודם כול לעצמה על המעשה שלה, וגם לבן זוג האקס שלה, שבלי או עם להתכוון כמעט כלא אותה בעולם ללא ילדים, ואם ילדים אז רק איתו – גם אם אין אהבה ביניהם.

שרית עשתה בדיקת הריון עם מקלון – והתשובה היתה חיובית.

בטיפול הבא ששרית הגיעה, על מנת לחזק את הגוף ולתמוך בהריון, היא פתחה את הטיפול בדברים הבאים:
"אני יודעת שזה לא מספיק לבייץ, שיש גם רגשות שתקועים ברחם, אם אני מסתכלת ושואלת את עצמי: למה בחודשים הקודמים לא הריתי והחודש הזה כן, ברור לי שזה לא קשור לזקיק או לרירית הרחם בלבד, אלא למה שהרגשתי ולמה שהייתי מוכנה לשחרר, אין לי ספק שהטקס שעשינו עזר להריון הזה להגיע, אבל אני לא אספר את זה לאף אחד, כי לא יאמינו לי".

אז אני, אוריה, פה כדי לספר.
תאמינו.מידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית. בכול בעיה רפואית או בזמן נטילת תרופות יש להתייעץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע.