להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

הריון טיבעי אחרי 6 טיפולי IVF

חזרה לסיפורי מקרה
הריון טיבעי אחרי טיפולי פוריות שנכשלו

הריון טבעי בעזרת דיקור סיני אחרי 6 טיפולי IV F שנכשלו

הסיפור של אפרת מרגש במיוחד, והסיבה לכך היא העובדה שהיא הצליחה להקלט להריון באופן טיבעי אחרי 6 טיפולי IVF שנכשלו, למרות שלא היו אמורים להיכשל שהרי הנתונים היו מצויינים.
וזו המעלה האדירה של הרפואה הסינית, שהיא מצליחה להבין מדוע דברים מתקשים להיווצר, ואז לטפל בשורש הבעיה ולאפשר ריפוי או כמו במקרה של אפרת: הריון.
חשוב לי להדגיש שזו היתה הבחירה של אפרת להפסיק את הטיפולים הקונבנציונליים ולנסות להכנס להריון באופן טבעי. אם זה יקרה זה יהיה נהדר מבחינתה, ואם לא, אז גם זה בסדר, היא לא רצתה להקריב יותר את גופה ונפשה לטיפולים הקשים.


אפרת בת 39 התקשרה אלי בלחץ: "אני אחרי טיפול IVF מספר 6 שנכשל, אושפזתי בבי"ח בגלל גירוי יתר שחלתי, אני רוצה להתחזק בעזרת דיקור סיני, זה אפשרי?" אפרת נשמעה מאוד עצבנית.
"בוודאי" עניתי בחיוך.
"ואני רוצה שתכיני את הגוף שלי להפריה הבאה, אני לא מחכה ואפילו לא רגע אחד, אני רוצה עוד ילד". אפרת אמרה נחרצות!!!.
"אין בעיה, בואי לטיפול הראשון ונבדוק את הדברים". עניתי.

*חולשה של דם הרחם לא מאפשרת השתרשות

סכ"ה אפרת אישה בריאה, קיבלה מחזור בגיל 13, מעולם לא נטלה גלולות, יש לה ילד בן 5 מקסים חכם ונבון להפליא.
בשנתיים וחצי האחרונות היא בטיפולי פוריות, אחרי שנקלטה להריון טבעי לפני שנתיים והפילה בשבוע 10, היא לא רוצה לבזבז זמן כדבריה.
בכל ההפריות לא היתה השתרשות של העוברים ברחם, למרות שהעוברים שהוחזרו היו באיכות טובה ולמרות שהפרופיל ההורמונלי היה תקין.
הטיפול האחרון ב IVFהיה שונה בכמה אופנים:
מינון ההורמונים היה גבוה מהרגיל,
היא אושפזה בגלל עודף גירוי שחלתי,
לא היה מספיק עיבוי רירית רחם.

מסתבר שמאז ומתמיד אפרת אנמית, המוגלובין שלה היה גבולי, ושבשני הטיפולי פוריות האחרונים היתה לרירית הרחם בעיה להתעבות (למרות שלדברי הרופא זו לא היתה בעיה רצינית).
אז מה עושים?

*לחזק את הגוף והרחם

הטיפול הראשון היה חיזוק הגוף והרחם, בעיקר נקודות שיש להן השפעה על השחלות, תהליך הביוץ וזרימת הדם. להחזיר לגוף ולמערכת הרביה הנשית את הפוריות הטבעית שלו.
הדופק של אפרת הראה חולשה גדולה, הוא היה דק ללא נוכחות של חומר (כלומר דם) ובאופן כללי תחושת תקיעות.
כשאין חומר בדופק ואין מספיק דם, יהיה קשר לרחם לשגשג ולפרוח.
בטיפול השלישי אפרת הפתיעה אותי ובאה בהכרזה:

*מפסיקה את הטיפולים ההורמונליים ומנסה טיבעי

לאפרת נמאס מהטיפולים ההורמונליים, נמאס לה מההזרקות, מהאטרף, ממצבי הרוח, ומהסכנה של ההורמונים על הגוף (כפי שהיא אמרה: מה שהרופאים לא מספרים לך על הנזקים של ההורמונים לטווח הארוך).
היא החליטה לנסות להכנס באופן טבעי, באופן כללי הכל תקין אצלה ואצל בן זוגה, יש לה ילד אחד, ומה שיהיה יהיה, היא רוצה לחיות כמו אישה נורמאלית.
אפרת היתה מאושרת בהחלטה שלה, ואני תמכתי בה. והתחלתי לתמוך במערכת ההורמונלית הטבעית דרך חיזוק הפוריות הטבעית.

*צמחים סיניים לחיזוק הביוץ ורירית הרחם

אפרת קיבלה ממני צמחי מרפא סיניים לשתיה פעמיים ביום חוץ מטיפולי דיקור סיני פוריות, ביצענו גם ניקוי הגוף מההורמונים שהיא הזריקה לגופה כדי להוריד את ההשפעה שלהם על הגוף.

אפרת התמידה בטיפולים ושמרה על אמונה ומוראל גבוה, גם כשקיבלה דימום ויסתי היא בירכה על הדימום והודתה לו שהגיע בזמן הנכון.


*הריון ספונטני טבעי

אפרת הגיעה אלי לטיפול הדימום הויסתי מאחר ביום, היא בטוחה שהיא מקבלת דימום ויסתי היום או מחר, היא מרגישה את הבטן התחתונה, לפני שבוע היתה הפרשה חומה, "זה עיניין של כמה שעות" היא ענתה בחיוך בטוח.
אבל אני לא הייתי בטוחה ואמרתי לה: " זה לא נגמר עד שזה לא נגמר!, בואי נמתין, יש הפתעות וניסים בחיים, צריך תמיד להשאיר דלת פתוחה לאלוהים לעשות את מלאכתו".

אפרת לא הסכימה איתי, היא חיכתה כמה ימים ולא עשתה בדיקת הריון, היה ברור לה שהדימום הויסתי מגיע כל רגע, אולם הפתעה, הבדיקה הביתית להריון הראתה שאפרת נקלטה להריון באותו חודש!!!.
וכמובן השמחה לא ידעה גבול.


הסיפור של אפרת מעורר השראה ואמונה, ראשית לגלות שהמציאות שלנו היא חלקית ותלוי באיזה משקפיים אנו מסתכלים עליהם, הבחירה של אפרת היתה אמיצה ונכונה עבורה, ויותר מכל מסמלת עבורי שיש לרפואה הסינית הרבה מאוד מה להציע וללמד את הרפואה המערבית.
אני למדתי שחיזוק הפוריות הטבעית לעיתים קרובות נותנת מענה הולם ונכון לנשים רבות, מקרה זה העניק לי השראה להמשיך ולקדם את רעיון : פוריות נשית טבעית.
אחרי ארבעה חודשי טיפול אפרת נקלטה להריון, החודשים הראשונים עברו עליה עם בחילות שהעידו על השתרשות טובה של העובר ברחם, ואני סיימתי את תפקידי .


אוריה עזאני מטפלת מוסמכת ברפואה סינית - דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים 052-6900929.

מידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית. בכול בעיה רפואית או בזמן נטילת תרופות יש להתייעץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע