להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

עיסוי רחם ריפוי השושלת הנשית

על הקשר בין עיסוי רחם, האמא שלנו, וריפוי השושלת הנשית דרך הילינג בידיים.

אחד הכלים שאני אוהבת במיוחד על מנת לרפא את השושלת הנשית – זה עיסוי הרחם

בואי נחשוב על זה רגע, כול אחד ואחת היתה פעם ברחם של אישה, מחשבה מופלאה, והמחשבה הזו מתחזקת בכוונה שלה כשחושבים שרחם מולידה רחם, כלומר הרחם של סבתא רבה שלי הולידה את הרחם של סבתא שלי שהולידה את הרחם של אמא שלי שהולידה אותי והלאה... 

זוהי הבריאה האינסופית של ההולדה הרחמית. ורק המחשבה הזו מרגשת מאוד.

עצרי רגע את הקריאה השוטפת ותנשמי את המילים המרפאות הללו, את הכוונה שלהן את המחשבה. תני לזה מקום בלב שלך. מה זה מעורר בך? 

הרבה פעמים בקליניקה שלי אני חווה פגיעה במהות הנשית רחמית שמקורה ביחסים לא הרמוניים עם האמא שלנו, והקשרים האלו יכולים להשפיע על הרחם והם מגוונים מאוד : 

אמא לא מתפקדת ברמה הריגשית 

אמא לא מתפקדת ברמה הפיזית בגלל מחלה 

אמא לא מתפקדת ברמה הפיזית בגלל "נכות" ריגשית (העדר חיבוק ואהבה) 

אמא ביקורתית 

אמא נעדרת בגלל קריירה 

אמא אלימה פיזית או מילולית 

אמא שנפטרה בטרם עת 

והרשימה מגוונת עד מאוד... 

הסיפורים של השושלת הנשית שלנו רשומים בלב וברחם שלנו, בין אם נרצה או שלא נרצה, איכשהו זה מזדחל לו לשם ברמה הריגשית כמו שלעיתים זה גם יכול להיות ברמה הפיזית למשל: הפלות חוזרות. 

 

 

 

 

 

אז איך אפשר לרפא את הרחם ואת השושלת הנשית מזיכרונות עבר נשיים? איך אפשר מצד אחד לחבר אישה לרחם שלה האישית ומצד שני לא לנתק את חבל הטבור מהשושלת הנשית הפצועה והפגועה שיש בה גם עוצמה? 

מצאתי באופן מופלא שעיסוי הרחם שהוא עצמו כשיטת ריפוי שעוברת מדור לדור מאישה לאישה, יכול לעזור מצד אחד לחבר אישה לרחם האישית נשית שלה עם קשר לשושלת המשפחתית, ומצד שני לחבר אישה למהותה העצמאית כקול ייחודי עצמאי שאינו תלוי באחרת, מבלי להעמיס את סיפור העבר של אמא וסבתא. 

המילה רחם והמילה מחר כתובות עם אותן אויתיות כך מצד אחר הרחם הוא המחר שלנו, ומצד שני הרחם היא גם האתמול היא ההיסטוריה שלנו בזיכרונות ההולדה האנושית, הרחם רושמת וזוכרת הכול. 

כשאני מניחה את היד שלי על הבטן התחתונה של אישה לפני עיסוי רחם, על אזור הרחם השחלות החצוצרות, יש לי כבוד רב למקום הזה, למה שהוא מייצג פיזית ריגשית ורוחנית. הרבה סודות צפונים במרחב של הרחם, הרבה קדושה. 

 

 

 

 

אני מקשיבה לרגע למרחב המקודש של הרחם, ואז דרך העיסוי אני מבקשת לאפשר לאישה להתרפא ולרפא את עצמה ואת השושלת הנשית שלה, בעיקר את הפגיעה – העיסוי המנחם מאפשר לאישה להתרפא באופן טיביעי, כי כול אישה יודעת לרפא את עצמה. 

אם יש דברים שצריכים להתנקות מהרחם ריגשית אני מבקשת שזה יתנקה דרך הפרשה נוזלית או דרך הדימום הויסתי, הוסת היא למעשה ויסות, לא רק של הדם שהוא נוזל אלא גם של הרגשות.

לכן יש נשים רבות שירגישו לפני הוסת והדימום הויסתי שהן כמו מטען חבלה ריגשי, שמשתחרר אחרי השחרור של הפקק הפיזי והדימום, ורק אז הן יחושו מאוזנות ומווסתות ריגשית. 

 

 

 

היכולת שלנו להשתמש בכלי כול כך נגיש ופשוט כמו העיסוי רחם, כמו הידיים שלנו – כי נשים תמיד ריפאו דרך הידיים, מרגש אותי מאוד כשזה מתחבר באופן טיבעי לריפוי כול האימהות שלנו בכול זמנים והדורות. 

לרפא את עצמנו, את האימהות שלנו שלא הספיקו לרפא את עצמן, להעניק אהבה רכות חמלה, הרחם כמקור וכמקום להתנחם בו, לא רק עבור אחרים אלא גם עבור עצמנו כנשים. 

לרפא את הצד הניקבי את הצד של אמא שלנו שבתוכנו, זהו ריפוי העמוק ביותר שיש, ממש כמו הרחם שהיא עמוקה נסתרת מסתורית ומכילה את כול העולם כולו. 

באהבה! 


אין הנאמר באתר משום המלצה רפואית, בכול בעיה רפואית יש להיוועץ עם הרופא המטפל

 

פרסום ראשון :21/08/2022 09:07:26
עדכון אחרון :03/09/2022 09:20:47