להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

פגיעה מינית ועיסוי רחם

כיצד העיסוי רחם יכול לסייע לנשים שחוו ועברו פגיעה או תקיפה מינית, איך להתמיר מגע תוקפני למגע אוהב, ריפוי הרחם הילינג לרחם דרך עיסוי רחם.

אני מבקשת במאמר הנוכחי, לדבר על ריפוי טראומה מינית באמצעות עיסוי רחם. טראומה מינית היא נושא מאוד רגיש אצל נשים (וגברים), ויש לרפא אותה תוך שימת דגש על מימד הגוף והנפש. 

מהי פגיעה מינית

פגיעה מינית בעייני  זהו מונח רחב מאוד, אני יכולה לתאר את זה ממגע ללא הסכמה, או מגע עם הסכמה שנחווה כתקיפה או תחושת גועל (למשל קיום יחסי מין בהסכמה שתוך כדי יחסי המין האישה חווה תחושת כפיה מינית מהשותף ליחסי מין), דיבור ושיח אלים ותוקפני, ועד אונס או גילוי עריות. 

בכול תקיפה או פגיעה מינית האישה נפגעת בשתי רמות כשעוצמת הפגיעה יכולה להשתנות: 

פגיעה פיזית – יכולה להיות פגיעה באיברים, צלקות פיזיות, נכות פיזית כתוצאה מהטראומה ועוד.. 

פגיעה נפשית ריגשית – צלקת ריגשית, התקפי חרדה, קושי באירועים חברתיים, התנהגות פוסט טראומתית ועוד.. 

 

 

איך עיסוי רחם יכול לרפא את הרחם שנפגעה מתקיפה מינית (פיזית או ריגשית)

הרחם היא היכל, מקדש של האישה, הרחם היא חלל פנוי שמחכה לקבל ולהתמלא באהבה. אהבה יכולה להיות קיום יחסי מין/מעשה אהבה, או באהבה כלומר בפרי בטן משמע תינוק. 

הרחם ברפואה הסינית למשל נקרא: היכל או ארמון הילד, המילה רחם בסינית באה לציין את המשמעות העליונה של חלל הרחם כמקום עליון של מלכות או קדושה. 

כאשר המקום החלל של האישה באקט פיזי או התנהגותי מחולל, כלומר יש פולש שמשחית את קדושת המקום – יש הרס חורבן וצורך בריפוי ושיקום הריסות המקדש. 

 

ריפוי חלקים פגועים מחיינו ומהרחם

כשגיליתי את הכלי של עיסוי הרחם, שמתי לב שאצל נשים רבות גם כאלו שלא חוו פגיעה מינית (למרות שלדעתי כול הנשים חוות פגיעה מינית אם דרך הטלויזיה העיתונות חיי היום יום, פשוט ללא מודעות לכך), עיסוי הרחם הצליח לרפא חלקים פגועים שסועים כואבים מפורקים במיניות ובהוויה הנשית. 

כשהעמקתי וניסיתי להבין מה יש בעיסוי הרחם שתרם לריפוי ההוויה הנשית בגוף וברוח,  גיליתי משהו מעניין: 

המקום שאנחנו לא יכולת לגעת בו כי הוא חווה פגיעה, זקוק הכי הרבה למגע של יד אוהבת ומלטפת. לא תמיד אישה יכולה בהתחלה שיגעו בה בבטן התחתונה לאורך זמן, אבל עם הזמן אורך המגע יכולה להתארך, המגע הנשי מעורר את כול ההוויה הנשית לחזור ולתת אמון במגע פיזי בחזרה. 

אזור רחמי ביטני מכווץ כתוצאה מטראומה (באשר תהיה), בהדרגה משתחרר, אישה יכולה לחזור לנשום, להתרחב, להיות מועצמת. 

 

 

 

נשים מרפאות דרך הידיים

נשים תמיד ריפאו דרך מגע יד, זוהי היד האימהית המלטפת כול מכה וכאב. ועכשיו יש יד של אישה אחרת שמבינה וחופנת את כאב הרחם, מלטפת אותה ומאפשרת לה להאמין שוב בחיים, כי כול טראומה גורמת לפגיעה בחלקים של הנשמה.. 

עיסוי הרחם מאפשר לנשים שנפגעו פגיעה מינית , ובכלל לנשים, לחזור ולהתחבר לרחם ממקום וממקור חדש של בריאה. בריאה כיצירת חיים, ובריאה כהבראה של החיים. אותו מקום שאחרי פגיעה נשים לא רוצות להתחבר אליו – לא רוצות לפגוש את הכאב, הפחד והזיכרון, עיסוי הרחם מאפשר דרך המגע חיבור ואפשרות להתחלה חדשה. 

 

ניקוי אנרגיה מהרחם

דבר מעניין נוסף שחוויתי עם מטופלות בקליניקה, זה נשים שהצליחו לנקות את הטראומה אנרגטית מהרחם, זה למשל יכול להתבטא ביותר הפרשות וגינליות או וסתות עם דימומים של ניקוי דם הרחם, ואחרי הוסתות האלו משהו ריגשי השתנה, כאילו איזה ליכלוך שהיה תקוע השתחרר. אני לא יכולה להסביר מעבר לזה כי זוהי תחושה אישית של אישה. 

 

לתת לרחם תחושת ביטחון

באותו אופן נשים שחוו קושי להתעבר ולהיקלט להריון כתוצאה מפגיעה מינית רחמית, משהו בתחושה הרחמית משתנה עם עיסוי הרחם, לעיתים זה מורגש מידית ולעיתים זה תהליך שלוקח זמן, אבל העיסוי מעניק משהו לביטחון של הרחם שזה מעבר למילים ולשכל, זו הרגשה ותחושה.  

כשאישה מנסה להרות, החיבור והזרימה שבין ערוץ הלב לרחם (ברפואה הסינית נקרא ערוץ העיבור), שחוזר לזרום באופן חופשי הוא חשוב מאוד. הלב שנשבר ונסגר אחרי טראומה, נפתח בחזרה לרחם ומאפשר את העיבור וההריון המיוחל. 

 

התעוררות הרחם לריפוי

אני מבקשת לכתוב בנושא זה של טראומה מינית כמה שורות על קיום יחסי מין לא טובים או נעימים עם פרטנרים, בין אם הם אקראיים או קבועים. שימו לב בבקשה, גם קיום יחסי מין לא נעימים, וכול אישה יודעת מה זה לא נעים עבורה, יכול להרשם בחוויה של הרחם כתקיפה מינית. 

לרוב אנחנו כנשים מעבירות חוויות של תקיפה או פגיעה מינית – פיזית או ריגשית, כאליו כלום לא ממש קרה ולא צריך לעשות מזה ביג דיל, עד שהרחם מתעוררת ומבקשת מאיתנו להתייחס למה שהיא חוותה , וקוראת לנו לריפוי היכל האישה, לחזור ולהיות שוב מקור קול צלול של אהבה!. 


כול האמור באתר הוא בגר המלצה בלבד, בכול בעיה רפואית יש להתייעץ עם הרופא המטפל

 

פרסום ראשון :21/08/2022 09:04:18
עדכון אחרון :08/03/2023 17:54:09