להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

רחם קרה עיסוי רחם והיקלטות להריון

הרבה נשים מכירות את המונח רחם קרה, או קור ברחם. אבל מה משמעות המונח הזה מהזווית האנרגטית של הרפואה המסורתית? על קור ברחם, עיטוף אגן ועצה טובה מסבתא.

כניסה של קור לרחם

על פי הרפואה הסינית הרחם הוא איבר שאנרגיה של קור יכולה להיכנס ישירות אל הרחם בלי בעיה, דרך ערוצי אנרגיה שזורמים מהרגליים ועולים למעלה ונכנסים אל הבטן התחתונה והרחם. 

הרבה נשים מכירות את המושג רחם קרה או קור ברחם, אני זוכרת שהגיעה אלי מטופלת לטיפולים בקליניקה לדיקור סיני פוריות והריון אחרי שרב שברך אותה אמר לה שיש לה רחם קרה, ובגלל זה היא מתקשה להתעבר. הוא לא הסביר לה את משמעות האמירה הזו, אבל אני אשמח להסביר מהזווית של הקור הפיזי כי יש גם קור ריגשי שיכול להגיע לרחם וליצור "רחם קרה".. 

 

מה קור עושה לרחם של האישה

קור חיצוני שנכנס לרחם לרוב יהיה מתזונה לקויה ולא נכונה ושאינה תומכת פוריות ואורח חיים מאוזן, או מאורח חיים ולבוש חשוף בבטן או גב תחתון שמאפשר לקור להיכנס ישירות דרך נקבוביות העור הפתוחות ישירות אל הרחם. 

הקור עצמו עושה מה שאנרגיה של קור יודעת לעשות, להקפיא דברים, משמע לעצור זרימה של דם. 

אנו זקוקים לזרימה של דם טובה כדי ליצור חיים, תקיעות זה מוות והעדר נשימה. לכן חשוב מאוד לשמור על חום טוב באזור הבטן התחתונה וברחם כדי ליצור חיים ברחם, רחם קרה לא יכולה להנביט ולהשריש חיים, בגוף האדם כמו בטבע, הצמחיה מתעוררת לחיים עם בוא החום של האביב. 

 

חימום רחם לקראת החזרת עוברים

יש חשיבות לחימום עדין של הרחם (חימום זה לא הוספה של אש אלא של תנועה) לפני החזרת עוברים או לפני הביוץ בתהליכי כניסה להריון טיבעי או בטיפולי פוריות, אני מציינת במאמר הזה את הזוית של החימום למרות שיש זוויות נוספות שקשורות למצב הרחם כמו שיחרור ריגשי של הרחם, שיחרור אנרגטי של הרחם, שיחרור נוזלים מיותרים מהרחם, הרגעת הרחם ועוד.. (חלק מהזוויות הנוספות ניתן לקרוא במאמרים וסיפורי מקרה אחרים שכתבתי).

מהזווית של חימום הרחם, עצם התנועה המגע  חימום העור בעיסוי הרחם כבר מניע ומנקה את הקור שיש ברחם קור שיכול למנוע עיבור , למשל במחזור טיבעי קור יכול להאט קצב של ההפרשה הפוריה או למנוע ביוץ (ביוץ זה עליה של חום גוף – עליה של הורמון הפרוגסטרון). 

 

עיסוי רחם לחימום הרחם

העיסוי רחם גם מניע וגם מחמם וגם משפר זרימה של דם , הדם עצמו הוא גם חימום של הרחם, למשל נשים שהן עם אנמיה (מחסור בברזל ובדם) יחוו יותר קור. כלומר שיפור זרימה של דם בעקבות העיסוי רחם יכול לשפר את החימום של הרחם

העיסוי עצמו גם מרגיע, מרפה, משחרר ומאפשר את הנשימה הסרעפתית הטובה יותר בין הריאות לבטן התחתונה ובכך ליצור תנועה טובה יותר של נוזלים ודם . 

כשיש חימום של הרחם וזרימת דם טובה כמו גם איכות דם טובה של הדם שברחם, סיכויי ההיקלטות יכולים לעלות. 

 

קשירת צעיף סביב האגן

ברחבי העולם נשים רבות קושרות למשל צעיף סביב האגן (כמו בריקודי בטן) לאותה מטרה, לשמור על החום של האגן, ושהאגן תהיה אסופה ומוחזקת ואברי הרבייה יהיו מוגנים מחדירה חיצונים של קור. (פחות מומלץ לקשור אגן אחרי ביוץ או החזרת עוברים למי שמנסה להיקלט להריון). 

 

עצה טובה מסבתא

כשהייתי נערה צעירה לא הבנתי למה סבתא שלי היתה נוזפת בי שהרחם שלי תהיה קרה כשהייתי הולכת בחורף ללא גרביים על רצפה קרה, צחקתי עליה ולא הקשבתי לעצתה המיטיבה, אבל ככול שהעמקתי בלימודי הרפואה הסינית הבנתי שלחוכמה הנשית יש היסטוריה מכובדת של ריפוי שיש לכבד ולהקשיב לה בלב ורחם פתוחים. 

 

כול הכתוב באתר הוא בגדר המלצה בלבד, בכול בעיה רפואית יש להתייעץ עם הרופא המטפל.
 

 

פרסום ראשון :21/08/2022 08:58:10
עדכון אחרון :29/08/2022 13:00:29