להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מה לימדה אותנו הקורונה - תובנות זמניות

וירוס הקורונה הוא מעל ומעבר לרק מחלה פיזית, הוא למעשה מעורר משהו עמוק יותר בתהליכי הריפוי הריגשיים רוחניים שאנחנו עוברים. כפרט וקהילה בחומר ברוח ובנשמה
שום דבר לא קורה סתם, להכול יש משמעות, הנה כמה תובנות ..

 

1.מוות – הקורונה גילתה לנו ידיעה על המוות.

אנחנו חיים את חיינו במחשבה שאנחנו חזקים על המוות, ופתאום גילוי מפתיע ומבהיל: שפעת הורגת.

הגילוי הזה מכניס בנו פאניקה, מה איך זה יכול להיות? ואיך אני יכולה להיזהר מהשפעת הזו? הרי לא רואים אותה, והיא כול כך מדבקת, וזה מעורר בנו את החרדה מפני הלא נודע, וחוסר היכולת לשלוט בחיינו.

הרי זו מחלה כזו קלה ופשוטה, זו אינה מחלה סופנית, אז איך היא פתאום מאיימת על חיינו?

המוות, שלא התכוננו אליו, אף אחד לא דיבר איתנו על המוות ופתאום ללא הכנה מוקדמת, לא הספקנו להתמגן, הוא פה נוכח ומפיל אותנו חלל אחר חלל... ואין לזה תרופה כרגע, חוסר אונים.

המוות מעורר אותנו לחיים ולשאלות על אהבה!

2.עוד לא אהבתי די – הקירבה למוות במרחק נשימה, מרחק של שתי טיפות רוק, מעוררת בו התבוננויות רבות, בין היתר על אהבה ואמת פנימית.

ההתעוררות לחיים, האחיזה בנשימת החיים מעוררת אותנו לשאול את השאלה לשמה אנחנו בעולם: אהבה.

האם הסכמתי לאהוב עד מוות? האם הסכמתי להתגבר על הפחד כדי לפגוש אהבה, אהבת אמת? האם בכלל הנכחתי בחיי אהבה או ששוב ושוב בחרתי בלחימה דרמה ומוות? והאם בכלל תהיה לי עוד הזדמנות? האם אעבור את גל החולי והמוות ואצליח למלא את חיי שוב באהבה?

 

 

3.אמת פנימית – מתוך האהבה, עולה השאלה על האמת הפנימית, האם אני חיה אותה, האם אני מממשת אותה, האם אני הולכת אחריה באומץ לגלות אותה גם אם זה נגד הזרם המקובל החברתי, ואם לא אז למה?

ממה אני פוחדת? מלהפסיד אהבה? האם זו אהבה? האם אני באמת חיה את חיי או בעצם חיה מתה?

ובתוך הפחד השקט ההסגר, הדיבור של הנשמה עולה מטלטלת את הפנימיות שלנו ומעוררת אותנו לתשובה.

4.אי וודאות שליטה ידיעה – אנחנו מבינים את ארעיות החיים, הזמניות, אין לנו שליטה, אנחנו לא אלוהים, רק שליחים שלו, אבל איכשהו בדרך עם כול הפיתוח הטכנולוגי אנחנו עדין חושבים שאנחנו אלוהים.

בילבול גדול כי התבלבלנו בהגדרות, ואנחנו חוזרים אחורה אל הצניעות, אל היכולת להיות במרכז שלנו, בשקט, גם במצבים של אי ודאות אי שליטה אי ידיעה,וההבנה שזה המצב הבסיסי של חיינו.

5.צניעות וענווה – להוקיר תודה על מה שיש, להסתפק במועט, להצטמצם, להעריך את מה שהיה וקיבלנו אותו כמובן מאליו, להרכין ראש אל מול האלוהות העצומה ששוב אנו מגלות שעלינו להקשיב לה עם או בלי רצון ושליטה.

 

6.פחד – להתמודד עם פחד מסוג חדש אולי שלא הכרנו לפני זה בחיינו, אין לאן לברוח, הוירוס הזה נמצא בכול מקום, להישאר סגורים ללא יכולת תנועה, משותקים.

פחד הישרדותי, פחד מהלא נודע, וידיעה אחת :

שצריך להפסיק לפחד אם רוצים להישאר בחיים.

7.לשאול שאלות – לא לקבל את המציאות כפי שהיא, למדנו לשאול שאלות גם בתחומים שאנחנו לא מכירים או יודעים עליהם משהו כמו כלכלה ובריאות.

מוכנים להקשיב, להטיל ספק, לחקור, לפתוח את הפה, לבדוק מה קורה ואיך פועלת מדינה אחרת, מוכנים ללמוד, לקחת אחריות מלאה על עולם הריפוי העצמי, אני הוא הרופא של עצמי.

8. כולם אחד - כולם מרגישים את אותו הדבר, שותפים לאותו הוירוס, וברור שצריך שיתוף פעולה מקומי וגלובלי.

אנחנו מגלים שזה קורה בכול העולם, כולנו בני אדם, שווים בפני הוירוס, הלב נפתח ומוכן להקשיב לתת ולהושיט יד.

9.לתקן טעויות ולבקש סליחה – אני משאירה כרגע את הנקודה הזו פתוחה...

 

 

 
 
המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית. בכול מקרה של בעיה רפואית או נטילת תרופות יש להוועץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע.

 

פרסום ראשון :26/04/2020 11:36:03
עדכון אחרון :26/04/2020 12:14:32