להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

כניסה להריון חיבור להיותך אמא

מה הקשר בין הילדות שלנו לרצון שלנו להיות אמא?

עם השנים שמתי לב למשהו מעניין שקורה וחוזר על עצמו בקליניקה שלי בדיקור סיני , נשים רבות מבקשות להיות אימהות אבל סוחבות איתן תיק כבד ולא פתור מהילדות שלהן, מהמשפחה, לרוב קשור לאמא. כאשר שמתי לב שזה יכול להיות אבן ריגשית שחוסמת, איזה מעצור ריגשי שלא מאפשר התעברות, ורק כשמשחררים את החסימה הזו על ידי שיחה ושינוי המודעות, העיבור מתאפשר. 

אז מה הקשר?

כפי ששמתי לב, בהתבוננות  עם נשים בטיפולים בדיקור סיני פוריות וכניסה להריון , כול זמן שאישה מחזיקה מטען ריגשי ומחזיקה בתודעה שהיא ילדה קטנה, כועסת, שומרת טינה, היא מחזיקה בתודעת הילדה ולא הופכת את עצמה לתודעת אמא, עצמאית, משוחררת, לוקחת אחריות על חייה.

מה ההבדל בין תודעת ילד לתודעת אדם בוגר?

ילד נוטה להאשים, לקחו לי עשו לי אכלו לי אני לא עשיתי כלום, זה הוא שעשה, וזה בסדר בתקופת הילדות להתנהג ככה, ולפעמים גם בבגרות במקרים מסויימים ,אבל ככול שאנחנו מתבגרים ויש לנו יותר כלים של הבנה, אחריות, בחירה חופשית, עלינו לקחת אחריות מלאה להפסיק להאשים ולעשות מעשים משני חיים, כי שי לנו יותר כלים!.

הרבה פעמים בגלל שלא רכשנו כלים של תודעה לשינוי חיינו כמו: איך להיות בתקשורת טובה ונכונה עם הסביבה שלי, איך לבטא ולגיד מה שאני רוצה בלי פחד, אנחנו מתקשים לעשות את המעבר הזה בין היותינו ילדים בתודעה לבין היותנו בוגרים.

אתן דוגמה מתוך הקליניקה שלי בדיקור סיני פוריות וכניסה להריון , עם מטופלת בת 28:

שיר הגיעה אלי היא מנסה עכשיו להיקלט להריון בטיפולי פוריות הזרעה, וביקשה לשלב טיפולים בדיקור סיני לחיזוק הפוריות. אנחנו מדברות , תישאול מקיף על המצב הפיזי שלה, וכשאנחנו מגיעות למצב הריגשי שם היא מעלה את הקשר המסובך לא פשוט מהילדות עם אמא שלה, היא טופלה על ידי פסיכולוגית בנושא במשך שנים, והגיעה למקום טוב בעיניין זה, אבל מרגישה שהנושא שוב צף ועולה גם עכשיו בקשר להריון, והיא חושבת לחזור לפסיכולוגית לעוד כמה טיפולים.

מה את רוצה להיות?

כששמעתי את זה אמרתי לה "שיר, מה את רוצה להיות?" היא הביטה בי נדהמת וענתה "אמא, ברור" .

עניתי לה : "אם את רוצה להיות אמא למה את ממשיכה להסתובב אחרי הזנב של עצמך בתור ילדה? למה את לא מתקדמת לשאלות על הורות ואימהות? היית כבר בטיפול, את מרגישה שפתרת את זה, אז למה לחזור שוב לנבור בילדות? תמשיכי לאימהות".

היא הביטה בי המומה ומופתעת, חשתי שהיא נעלבה קצת מהישירות שלי, אבל אני הייתי מחוייבת להגיד את מה שיהיה לה הכי נכון, לא באתי לרצות אותה.

קבענו עוד טיפול לאחרי ההזרעה והמתנו לתשובה של ההריון שהיתה חיובית.

תשובה חיובית ויש הריון בתודעת אמא

בטיפול הבא שלנו בדיקור סיני להריון תמיכה והשתרשות של העובר ברחם , היא אמרה לי: "אוריה אני חייבת לך תודה, בטיפול הראשון שאמרת לי למה אני מתעסקת בילדות שלי אם אני רוצה להיות אמא, נתן לי כמו התעוררות חזקה, והחלטתי שעכשיו אני מניחה לילדות שלי ומתעסקת באימהות ומתוך כך עינייני הילדות שלי שטיפלתי בהם בעבר, ימשיכו להיפתר מעצמם. זה היה מאוד משמעותי עבורי ואני בטוחה שהשפיע על הנפש שלי והוביל להיקלטות להריון".

וההבדל...

זוהי דוגמה אחת מעוד דוגמאות שעזרתי בהם, וחשוב לי לדייק שיש להבדיל בין מטופלות שמדחיקות אירועים מהעבר מהילדות וצריכות לגעת בנושא הזה, לטפל ולרפא אותו כדי להתעבר, לבין אלו שכבר עסקו בילדות שלהן, וצריכות לעשות את המעבר, את הקפיצה לקיחת האחריות האישית, להפסיק להתעסק בילדות, להאשים ובכך להתקע שם, ולעשות את המעבר לאימהות.

 

 

 

 
המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית. בכול מקרה של בעיה רפואית או נטילת תרופות יש להוועץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע.
פרסום ראשון :28/12/2019 10:40:13
עדכון אחרון :11/04/2020 10:19:57