להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

שחלות פוליציסטיות וכניסה להריון טיבעי

כמה מילים על שחלות פוליציסטיות בנשים (ביוץ לא סדיר), כניסה להריון, ושימוש בטבלת חום השחר לזיהוי ביוץ וחיבור לעוצמה ולתנועה של המחזור הנשי.

 

 

שחלות פוליציסטיות וכניסה להריון טיבעי
 

 

בתמונה- טבלת חום השחר

 

לא מעט נערות ונשים חוות מיעוט של מחזורי דימום ויסתי, לפעמים זה פעמיים שלושה בשנה, (אני אכנה את זה מעתה "זמן ירח"), והפיתרון של רופא הנשים לנערה כדי לקבל וסת כול חודש זה מתן גלולות "עד שתירצי להיכנס להריון".


מה שהרופא שוכח לספר לאותה נערה זה שיש לה ביוץ לא סדיר, והגלולות לא באמת מסדרות את המחזורים שלה, כי המחזורים של אותה נערה עם הגלולות זה מחזור של דימום רחמי ולא דימום של אחרי ביוץ, שהוא משמעותי ומאפשר את ההתעברות וההריון.
 

הנה סיפור מקרה מהקליניקה שלי:
אישה בת 28 עם שחלות פוליציסטיות, מחזורים לא סדירים, ביוץ לא סדיר, ביקשה להיכנס להריון טיבעי, כצעד ראשון - היה עלינו לסדר את המחזור החודשי.


הדבר הראשון היה לוודא שהיא יודעת מתי היא מבייצת, שהיא מצליחה לזהות את הימים הפוריים, את ההפרשות הפוריות שמופרשות בסמוך לביוץ. מסתבר שהיא לא מכירה בכלל, וזה לא מפתיע, כי עד עכשיו היא נטלה גלולות "להסדיר את המחזור".


וזה מה שעשינו ביחד:


1. השתמשנו במדידת "חום השחר", כדי ללמוד על הסייקל שלה, לימדתי אותה לזהות איך ניראת הפרשה פוריה, ואיך ניראה חום השחר לפני ואחרי הביוץ.


2.שינוי תזונתי!!! מאוד מאוד מאוד חשוב בשחלות פוליציסטיות וגם בפוריות בכלל. הורדנו מתוקים, חטיפי שוקולד וקולה דיאט, והוספנו אוכל שהיא אוהבת לאכול ויתמוך במערכת ההורמונלית שלה.


3.הוספנו צמחי מרפא סיניים לשיפור זרימת הדם לרחם, פתיחת חסימות של דם ברחם, חימום הרחם, וחיזוק הביוץ.


4.הוספנו עיסוי רחם לשיחרור אזור הבטן התחתונה שהיתה תפוסה ומכווצת כתוצאה מאורח חיים לחוץ ומלא בסטרס.


5.לימדתי אותה לנשום לבטן תחתונה, משהו שנשים לא יודעות לעשות מספיק טוב.


6.מאחר והיא אישה מאוד תחרותית, ובשבילה תינוק זה איזשהי מטרה, דיברנו על הצורך להרגיש את הדברים, להתחבר אליהם ולא רק להשיג אותם.
הריון זה לא תחרות.

עברנו כמה מחזורים של "זמן ירח", בכול מחזור היא הכירה והבינה את הגוף שלה יותר ויותר, היא הקפידה על התזונה (היו חודשים שקצת פחות בגלל מבחנים ולימודים), היא הקפידה על שתיה של צמחי המרפא, והיתה הטבה בסימפטומים הפיזיים שהיא הגיעה איתם, וכול אזור הבטן היה יותר רך ופתוח במגע.

מהטבלה של חום השחר אפשר לראות שהיא זיהתה את הימים הפוריים, זה היה חודש מאוד לחוץ שלה, עם מבחנים ולימודים והרבה ימים מחוץ לבית, למרות שהם היו מעט פעמים ביחד ועשו אהבה רק פעמיים, זה היה בימים הנכונים והפוריים.


כשהמטופלת ראתה שחום השחר לא יורד 14 יום אחרי הביוץ, אלא עולה בטמפרטורה, היא כבר הבינה לבד שיש כאן אופציה להריון.
בדיקת הריון ביתית פשוטה אישרה את מה שטבלת חום השחר הראתה וגילתה לפני.

מזל טוב !!

 

המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית. בכול מקרה של בעיה רפואית או נטילת תרופות יש להוועץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע.

 

פרסום ראשון :11/05/2015 16:32:46
עדכון אחרון :11/04/2020 10:04:46