להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

בין גלגול נשמות להריון

סיפור המקרה הבא מראה את הקשר המעניין בין ארץ מוצאנו ואמונתנו (גלגול נשמות), האדמה שלנו, האוכל שאנו אוכלים (שמגיע מהאדמה) רירית הרחם (שברפואה הסינית קשורה לתנועת האדמה) ותהליך כניסה להריון.

לוריין בת 37 התקשרה אלי בבוקר חורפי וביקשה לברר מספר פרטים על דיקור סיני להריון.

למעט שמה המיוחד לא שמעתי משהו חריג בקולה, אולי מעט מבטא המרמז על ארץ רחוקה, את השיחה סיימנו בכך שלוריין אולי תתקשר אלי  לקבוע תור לטיפול.
אחרי שעתיים לוריין כבר הייתה רשומה ביומן הטיפולים שלי.


כשפתחתי את דלת המרפאה לקבל את פניה של לוריין נכונה לי הפתעה מרעננת, לורייו מגיעה מארץ רחוקה ואהובה עלי, מארצות המזרח הרחוק, וריח געגוע לצבע כתום וזהב עלה בתודעתי.


"וואו, איזה כיף לפגוש אותך" חייכתי אל עבר לוריין.
"גם אני שמחה לפגוש אותך" אמרה לוריין בעדינות.
"מאיפה את בעולם?" הסתקרנתי.
"מטיוואן" היא ענתה בגאווה.
ואני הבטתי בה בהערצה, אני כ"כ אוהבת תרבויות שונות, אני מרגישה שכול תרבות מאפשרת לי להיות מישהי אחרת, לגלות בתוכי אישיות חדשה, לבדוק את הגבולות שלי, את היצירתיות שבי, את היציאה למסע.

לוריין נשואה לבחור ישראלי מזה 4 שנים, 6 שנים היא חיה בארץ , היא פגשה את בעלה הישראלי כשהוא חי במשך כמה חודשים בטיוואן כאיש עסקים.
מזה שנתיים היא מנסה להיקלט להריון באופן טיבעי ללא הצלחה, ומזה שנה מנסה להכנס להריון בהזרעות חלקן עם הורמונים, גם ניסיונות אלו לא הביאו להריון.
השלב הבא: טיפולי IVF .


ממצאים ברפואה מערבית לא הראו על שום בעיה, הכול תקין, מבדיקה הורמונלית ועד צילום רחם – הכול מושלם, בדיקת זרע של הבעל – מעולה, ובכול זאת ההריון לא מתרחש.

 

גלגול נשמות –

השאלה שעלתה בי היתה מדוע לוריין שבאה מטיוואן ויש לה מודעות של רפואה סינית – דיקור סיני לא נעזרה בדיקור סיני הריון על מנת להכין את הגוף להריון?


תשובתה היתה שהיא לא סומכת על המטפלים ברפואה סינית בארץ, בטיוואן כילדה וכמתבגרת היא טופלה רבות בעזרת הרפואה הסינית, הסברתי ללוריין שהמטפלים בארץ מאוד איכותיים רציניים ומשקיעים במקצוע, שרובם ממשיכים ללמוד גם בחו"ל ושהיא יכולה לסמוך עליהם.


לוריין הסכימה איתי ואמרה שמבין כול המטפלים שהיא טילפנה אליהם בחיפושיה אחרי מטפל בדיקור סיני, כשהיא דיברה איתי בטלפון, היא מיד ידעה שאני אהיה המטפלת שלה בדיקור סיני פוריות ועיסוי רחם.


עבורי זו היתה מחמאה גדולה, כי בתרבות המזרח הרחוק לאינטואיציה של הלב, לידיעה שאתה בוחר את האדם שילווה אותך במסע, יש חשיבות גדולה זהו חיבור מנשמה לנשמה.


התחלתי לתשאל את לורייו:
המחזור סדיר כול 28-30 יום, מעט כאבי בטן, צבע דם כהה, המחזור עם ההורמונים כאבי בטן גרועים, יש פחות דימום וכמות של דם מועטה ביחס לדימום ללא הורמונים.


התישאול היה דיי משעמם ולא העלה בתודעתי שום דבר שעליו אני יכולה לשים את האצבע לסיבה שהריון לא מתרחש ברחם, המשכתי לשאול:
"לוריין ספרי לי על החיים שלך בטיוואן" ואז הקשבתי קשב רב...
"אני בת בכורה ויש לי עוד אח, אמא שלי לא רוצה שאחיה בישראל והיא כועסת עלי, אבא שלי נפטר לפני שנה וחצי והיה חשוב לי מאוד להכנס להריון בשנה הראשונה לפטירתו" ואז לוריין החלה לבכות...
איפשרתי ללוריין לבטא את עצמה בדמעות, ושתקתי..
לאחר כמה רגעים שאלתי,
"מדוע היה חשוב לך להקלט להריון בשנה הראשונה לפטירת אביך?" הסתקרנתי.
"אנחנו מאמינים שבשנה הזו הנשמה של המת עוברת לחיים בתוך רחם של אישה, והיה חשוב לי שהנשמה של אבי תתגלגל אל תוך הרחם שלי, וכשזה לא קרה – נשברתי ונכנסתי לעצבות ודיכאון" לוריין המשיכה לבכות.

נושא גלגול נשמות קרוב לליבי ומסקרן אותי מאוד, בעבר עסקתי בזה יותר בעיקר בקריאה על הנושא, הבנתי שיש לשחרר את לוריין מרגשות האשם שהיא לא מילאה את ייעודה במשיכת הנשמה של אביה אל תוך רחמה, על מנת שתוכל להמשיך אל ההווה והעתיד.

אמרתי לה:
"ביהדות ובקבלה היהודית בפרט, האמונה שלנו גורסת שנשמה יורדת בזמן שמתאים לה, היא איננה קצובה בזמן" עיניה של לוריין ברקו בעיניין רב, ואני המשכתי..
"כלומר נשמה תלויה בתיקון שעליה לעבור ועל מנת שהיא תרד ותתממש בעולם הזה היא ממתינה לשעה ולזמן הנכון זהו זמן רחב מימד, זהו זמן קוסמי, אני מאמינה שהנשמה של התינוק שלך כבר בדרך אליך" חייכתי אליה מלאת אמונה, והיא חייכה אליה חזרה, ראיתי בעיניה המלוכסנות ניצוץ של אושר.

 

 

לחזור אל אמא אדמה -

כשאדם מגיע אל ארץ חדשה, אל אדמה חדשה, הוא נוטה לשכוח ולעיתים אף הוא חש בוז כלפי התרבות שלו שממנה הוא צמח.
זה הסיפור ששמעתי אצל לוריין.


היא נטשה את הכוח והעוצמה שהתרבות שלה יכלה להעניק לה בכניסה להריון, ידעתי שעלי להשיב אותה חזרה הביתה לארץ מוצאה מזרחה מכאן, לא בגוף אלא בנשמה – דרך המודעות.


השלב הראשון היה להשמיע במהלך הטיפול מוזיקה של המזרח הרחוק, מוזיקה של כלי הנגינה שלוריין מכירה, ידעתי שזה ימלא אותה עוצמה וכוח להתחדש, לשאוב השראה מהתרבות והאדמה שממנה היא מגיעה.


האדמה שלנו היא ארץ מוצאנו, היא התרבות שלנו, היא העוצמה שממנה אנו שואבים כוח חומרי.
ברפואה הסינית האדמה קשורה למערכת העיכול וברפואה סינית פוריות זה קשור לרירית הרחם.


השלב הבא היה להחזיר את לוריין לתזונה שהיא מכירה מהבית, ביקשתי מלוריין לאכול מאכלים מסורתיים מבית אמא, היא נענתה בשמחה להמלצה שלי וכבר בנתה תפריט עשיר אותו פירטה בפני בזמן שנחה ברוגע על מיטת הטיפולים, תפריט שגירה את בלוטות הרוק שלי.

 

נשמה יוצאת למסע עיבור -

המשכתי לטפל בלוריין, כשכול הטיפולים שלי מתמקדים בלחזק בתודעה ופיזית את תנועת האדמה.


ברמה הרוחנית, בשיחות על משמעות הכניסה להריון והאימהות, וגם במוזיקה בעיקר שירה ללא מילים, רבי נחמן והבעל שם טוב דיברו על עוצמת הניגון ללא המילים, כי הניגון מתורגם באונה הימנית הלא רציונלית האינטואיטיבית היותר נשית, זוהי אונה שהזנחנו אותה בדורנו, דור השכל והרציונל.


חכמי המזרח הרחוק היו בעלי תודעת אונה ימנית משמעותית, כך לדעתי הם קיבלו את ההבנה של הרפואה הסינית, הידע הזה הוא "מעל הרציונל".


ברמה הפיזית חיזקתי את לוריין עם צמחי מרפא סיניים היה חשוב לי לתת ללוריין את השמות הסיניים של הצמחים, ביקשתי ממנה שתחפש את התרגום של הצמח בשפת האם שלה, תקרא על הצמח ותנסה לזהות אותו, חלק מהצמחים לוריין זיהתה את בית גידולם בארצה – טיוואן, היא היתה מאוד מרוצה מהעובדה שהיא נוטלת צמחי מרפא.

 

ביצית הולכת לחפש אמא – וגם מוצאת אחת –

יום שאיבת הביציות הגיע ולוריין היתה מתוחה, לשמחתה הכול עבר חלק ונשאבו 5 ביציות, אולם רק אחת הופרתה והוחזרה לאחר כמה ימים לרחם.


לוריין שהגיעה לטיפול דיקור סיני להריון אחרי החזרת העובר לרחם היתה מאוכזבת, שוב היא הרגישה שהיא לא מצליחה למצות את עצמה כאישה, תחושת כישלון אפפה אותה, אבל אני ראיתי את כול המצב מזווית לחלוטין שונה:


"לוריין יקירה" אמרתי לה "אני רוצה להודות לגוף שלך, לשחלות שלך שעשו עבודה מדהימה, שעמדו בכול ההורמונים בעוצמה והביאו ביצית אחת טובה ואיכותית, הטבע אינו אוהב יותר את הפרח הראשון שפורח באביב מאשר את זה שפורח אחרון, הוא מודה לכולם, כך אני מודה לך ולגוף שלך, לרחם, לשחלות, ללב, לחצוצרות, לכול המערכת הנפלאה הזו ששיתפה פעולה באופן הרמוני. ביצית אחת טובה שתשתרש זה נפלא" סיימתי את דברי בחיוך והתכוונתי לכול מילה!.
לוריין הסכימה איתי.


בסוף הטיפול ביקשתי מלוריין שתישא ברכה בשפת האם שלה, לוריין בירכה כמה מילים ואני הוספתי כמה מילים משלי בעברית, מילות תפילה מלב ורחם של אישה ללב ורחם של אישה אחרת. נפרדנו לשלום.

 

יש הריון -


לוריין התקשרה אלי מרוגשת, בדיקת הדם יצאה חיובית, היא נקלטה להריון !

החיבור של לוריין לעוצמה שלה באה אחרי שהיא שבה והתחברה מחדש לתרבות שלה ולאדמה שלה ובכך איפשרה לעובר להשתרש ברחם כשם שזרע משתרש באדמה.
הסיפור של לוריין מסופר בשני קולות, הקול הראשון הגלוי, הריון לא משתרש, לא ברור למה.


הקול השני, העמוק יותר, העדין יותר מספר סיפור חוויתי ומקיף עולם.
אפשר לעבור כול חוויה באופן אוטומטי וללא גדילה וצמיחה, או לעבור את אותה חוויה עם גדילה והתבוננות עמוקה, בניה של עוד קומה בתוך הוויתנו, קומה שהולכת למאזן השנתי של הנשמה שלנו, ואת הזכות הזו איש לא יכול לקחת מאיתנו, לא עכשיו ולא בשנים הבאות וגם לא בגילגולים הבאים.
.

מידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית. בכול בעיה רפואית או בזמן נטילת תרופות יש להתייעץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע.

פרסום ראשון :16/10/2014 16:37:58
עדכון אחרון :03/09/2022 09:00:14