להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

FSH גבוה והריון

הורדת ערכי FSH ברפואה המשלימה, כמו גם ברפואה המערבית זה אתגר,אבל זה אפשרי.
התמדה אמונה וליווי שהובילו להריון.

חיזוק מערכת הרביה והשחלות


הדס אישה בת 35 הגיעה אלי לטיפולים ברפואה סינית בהמלצת חברה שלה שגם היא בעבר היתה מטופלת שלי.


הבעיה העיקרית של הדס היתה FSH 19  שהוא ערך גבוה שלא מאפשר לה להמשיך לעבור טיפולי פוריות IVF  .

 

קודם כול - לחזק את הגוף

הדס נשואה מזה 3 שנים, כשחמישה חודשים אחרי הנישואין הם פנו לבדיקות אצל רופא פוריות שהתחיל איתה עם הזרעות והורמונים (לבעל לא היתה בעיית זרע), ואחרי כמה ניסיונות הם עברו להפריה חוץ גופית.


הדס עברה 7 טיפולי פוריות בהפריה חוץ גופית ללא הצלחה, ערכי ה FSH  עלו, בטיפול האחרון נשאבו 3 ביציות ואף אחת לא הופרתה, איכות הביציות לא היתה טובה, כשאחרי זה הרופא עצר את הטיפולים בגלל ערכי ה FSH .


הדס פנתה לכמה רופאי פיריון בבקשה שיטפלו בה, וכמה מהם סירבו, וזה היה עבורה הרגע שבו היא הבינה שעליה לחזק את הגוף ומערכת הרביה.

הדס סיפרה לי שבאינטואיציה שלה היא ידעה שיקח לה הרבה זמן להיכנס להריון, שאין לה ממש קטע של אימהות, שהיא חוששת שילד יקח משהו מהחופש שלה, ושאם הגיל לא היה משמעותי, היא היתה עוד מחכה.

הבנתי שצריך לתמוך בגוף ובתודעה של הדס, והדס מבחינתה כמה זמן שצריך כדי לחזק את הגוף ולהביא אותה מוכנה לטיפולים, זה בסדר.

 

לא תמיד זה עוזר להאיץ בשחלות

אחד הדברים שרופאים לא מבינים ב FSH  גבוה זה שהורמונים במינון גבוה שמכילים  FSH יכולים לשתק את שחלות במקום   לעודד יצור זקיקים, נטילת ההורמונים מגרי זקיקים זה להאיץ בשחלות ולהכריח אותן להבשיל ביציות כשהן מתקשות לעשות את זה, זה פול גז בנויטראל.


אני רואה את זה שהשחלות למעשה הן עדינות, והאצה או הפעלה של כוח לא יביא לתועלת או לכמות גדולה יותר של ביציות,  זה כמו לצעוק על אדם שרגיש לדציבלים גבוהים, במקום להגיב האדם יתכנס פנימה ולא יענה לגירוי של הצליל, הוא יתנתק.

פעולה נכונה יותר זה לתמוך באנרגיה של השחלות,כמו נטילה של צמחי מרפא סיניים, במקום לתקוף אותן עם הורמונים.


אמרתי  להדס שנאזן ונתמוך בגוף ונחכה לחודש טוב שלה, בשאיפה שבדיקות הדם יראו שהגוף נרגע, שהשחלות נרגעו גם כן, ושהערכים ההורמונאליים התאזנו.


הסברתי להדס ש FSH  גבוה הוא דבר טיבעי בגוף של אישה, ושאי אפשר להוריד ערכים לגיל צעיר, אבל בהחלט אפשר לתמוך ולאזן, ושנכון ש FSH  עולה ויורד ומשתנה מחודש לחודש, אבל אנחנו נחפש חודש טוב שלה כשהיא רגועה (כי סטרס משבש מערכת הורמונאלית) ושזה יהיה החודש שהיא תעשה בו את בדיקת הדם.
הדס הבינה והסכימה עם דבריי.

 

סייקל חדש – רופא חדש

במשך חצי שנה הדס הגיעה אלי לטיפולים, לקחה צמחי מרפא סיניים, עשתה שינוי תזונתי, הכינה את התודעה לקראת ההריון, ופעלה לפי ההנחיות שנתתי לה. לאורך כול התקופה המחזור היה סדיר ותקין.


מאוד הערכתי את הדס על יכולת ההתמדה והאמונה שלה, הדס אמרה לי שאין לה מה להפסיד, ושהיא מבינה שהגוף שלה צריך תמיכה במיוחד מערכת הרביה.

הדס ניגשה לעשות בדיקות דם וה FSH  ירד ל 8.19 עם התוצאה הזו היא ניגשה לרופא פיריון חדש שהסכים לטפל בה והחליט על שאיבת ביצית בסייקל טבעי ללא הורמונים.


הביצית הופרתה והיתה טובה מאוד , וזה עודד מאוד את הדס כי בטיפולים האחרונים איכות הביציות לא היתה טובה בכלל, מניסיוני בשמך השנים ראיתי שצמחי מרפא סיניים משפרים איכות ביציות.

 

הריון

בדיקת דם הראתה בטא חיובית ושהדס בהריון.
הדס הקפידה לבוא לטיפולים תומכים גם בזמן הריון עד ללידת הבת בשעה טובה ובמזל טוב!

 

 

פרסום ראשון :16/10/2014 11:10:27
עדכון אחרון :26/12/2019 11:52:28