להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

כניסה להריון - להוריד את הברכה

סיפור מקרה הבא הוא מרגש מאוד ולא רק בגלל שאסתי נקלטה להריון אלא בגלל שהוא מלמד אותנו שהחיים והריפוי יש להם מימדים רבים וצבעים רבים. כל אישה נושאת בשחלותיה לא רק את הביציות, אלא גם סיפור יחיד ומיוחד של חיים שעליה לגלות.

 

 
 
         להוריד את הברכה- כניסה להריון אסתי
 
 
אי אפשר לתלוש את סיפור חיינו, לראות אירוע כשמשהו בודד ללא משמעות או השלכות לשאר החיים, הרצונות, השאיפות, התקוות והחלומות.
כל פרט בחיינו הוא חלק מסיפור שלם שעל אדם לגלות אותו ולהרכיב אותו כמו פאזל- זו התכלית.
 
קראתי לסיפור המקרה הזה: "להוריד את הברכה" משום שאני מאמינה שרק האדם עצמו יכול להוריד את הברכה לעצמו, כי רק האדם יודע את נחיצות הברכה עבורו.
 
כשאנחנו מורידים את הברכה אנחנו מורידים את השפע, אולם הרבה פעמים כדי להוריד את הברכה עלינו לגעת, לנקות ולנקז גם את העבר שלנו, את הכאבים, את הסיפורים הלא שלמים של חיינו.
לברכה זוכים אחרי מאמץ וכוונה, לעיתים נדירות היא מגיעה כמתנה וללא מאמץ, אך לרוב עלינו להוכיח שאנו ראויים לה, ולקבל אותה מתוך דיאלוג פנימי וחיצוני.
 
אסתי אישה יפה משכילה ורגישה הגיעה אלי בגיל 39.5 לטיפולי דיקור סיני פוריות. היא בזוגיות עם בן זוג מזה שנתיים והם רוצים להביא ילד לעולם דבר שלא מצליח להם מזה זמן מה, למרות שברפואה המערבית לא מוצאים בעיה בפוריות אצל מי מבני הזוג.
 
הרופא נתן לה הורמונים מאיצי ביוץ (גונלF ) במשך לשלושה חודשים אך ללא הועיל, ההורמונים לא עזרו לה להיקלט להריון למרות שהגוף נענה לטיפול ההורמונאלי וביוץ נראה בבדיקת אולטרהסאונד.
 
צ'אקרת הלב חסומה-
 
התחלתי בתשאול לא היה משהו חריג במיוחד, אסתי אישה בריאה, המחזור סדיר, הביוץ סדיר, הדימום מועט אך טוב, היא מאושרת בחייה עד כמה שניתן, אוהבת את עיסוקה המקצועי ומוכנה רגשית ופיזית להיות אמא. אסתי הפנתה את תשומת ליבי שיש לה תחושת מועקה באזור צ'אקרת הלב (אזור מפתח הלב ובית החזה). אסתי שללה אפשרות שמקור הכאב ממערכת העיכול.
 
 "מתי זה התחיל?" אני שואלת.
"זה התחיל מלפני כמה שנים ותחושת המועקה באה והולכת" היא ענתה.
"ומה קרה לפני מספר שנים?" שאלתי בהקשבה.
"בן הזוג הקודם שלי נהרג" היא ענתה בקול יבש.
 
ופה נפתח סיפור חדש-
אסתי סיפרה לי שלפני כמה שנים היה לה קשר זוגי רגשי חזק עם בן זוג אהוב, הם כבר התחילו לדבר על נישואין וילדים והתחילו בנסיונות להיכנס להריון אבל אז הגיעה הטרגדיה.
 
 
 
 
בן זוגה של אסתי נהרג בתאונת דרכים בחו"ל באופן מפתיע. אסתי קיבלה את זה קשה מאוד ובמשך שנה שלמה לא יכלה לדבר על הנושא הזה או לחשוב בכלל על קשר זוגי, אהבה או ילדים.
מתוך הסיפור של אסתי אני הבנתי שהרחם שלה נעול מהזיכרון.
 
יש קשר ישיר ברפואה הסינית בין צ'אקרת הלב לרחם.
הלב הוא חלל של הרוח, של הנשמה ואצל האישה יש מרידיאן (ערוץ אנרגיה) שמוביל מחלל הלב אל חלל הרחם ומאפשר לרוח והנשמה של האישה לייצר ולברוא את העובר ואת ההתעברות.
 
במקרה של אסתי השוק והטראומה הרגשית סגר את הלב ובכך את החלל הרחם ולא איפשר לעיבור החדש להגיע.
 
צמחים כמקור חיים -
 
השתמשתי בטיפול עם אסתי בצמחי מרפא סינים. המטרה הייתה לחזק את הרחם, את הביוץ, את הויטאליות והאנרגיה (צ'י) של אסתי. לצמחים יש עוצמה נוספת.
 
הם אוגרים בתוכם ידע של חיים מעצם יכולתם לייצר חיים בטבע דרך הזרעה כלומר- שתילת הזרע באדמה, בכך מעביר הצמח את העוצמה שלו מהטבע אל האישה ומחזק בה את כוח יצירת החיים.
לבקשתה של אסתי הפסקנו עם ההורמונים הסינטטיים ונשארנו עם דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים לחיזוק תהליך הביוץ והיקלטות להריון.
 
מעקב הזקיקים הראה שתהליך הביוץ מתרחש באופן תקין ובכל זאת אסתי לא נקלטה להריון. המועקה בצ'אקרת הלב הלכה והתמעטה אבל גם במקרה הזה למרות שזה היה סימן חיובי וטוב לשינויים אנרגטיים שמתרחשים במודעות של אסתי -  ההריון בושש מלהגיע.
 
היה ברור לי שאסתי מבחינה אוטומטית עושה את כל מה שנדרש ממנה: לוקחת צמחים, מגיעה בעקביות לטיפולי דיקור הסיני אבל את מה שחשוב באמת, את הלב, היא עדיין לא פותחת והיא עדיין מפחדת להיפגע.
 
הלמות התוף - הלמות הלב
 
באחד מהטיפולים עם אסתי מתחת לחלון ביתי קבוצה של מתופפים הלמה בעוצמה בתופים גדולים. באותו ערב נערכה הילולה של אישה שעמדה להתחתן.
 
אסתי הביעה סקרנות גדולה לגבי הנעשה בחוץ ואני ברכתי את העובדה שבזמן הטיפול התופים מכים בחוץ והצלילים יגיעו את ליבה של אסתי ויעוררו בה את האפשרות לפתוח את צ'אקרת הלב ואולי החודש הזה ההריון יתרחש.
 
אבל לא כך היה הדבר, אסתי קיבלה דימום וסתי והחליטה שאינה יכולה לחכות יותר והיא ממשיכה אל עבר הפריה חוץ גופית לאחר ארבעה חודשי ניסיון של טיפול דיקור סיני.
אני ברכתי אותה להצלחה והענקתי לה את ברכתי להמשך התהליך.
בליבי ידעתי שהתופים שהלמו מתחת חלון ביתי היו ההכנה לשינוי שאסתי עומדת לחוות.
 
מהרגע שאסתי מקבלת החלטה לחפש רופא לטיפולי הפריה חוץ גופית מתחיל המפנה
 
לקבל את הברכה
 
באותו שבוע שאסתי הייתה צריכה לקבל את טיפול הפריון, היא פגשה במקרה ברחוב את אחיו של הבן זוג שלה לשעבר שנהרג בתאונה.
אחיו של בן זוגה שנהרג, עסק לשעבר ברפואה מערבית אבל היום הוא עוסק ברפואה משלימה.
 
תוך כדי חילופי מילים מנומסות היא סיפרה לו כי היא מנסה להיכנס להריון זה זמן מה אך ללא הצלחה ושכרגע היא בדרך לרופא פריון להתחלת תהליכים חוץ גופיים. אחיו של בן זוגה לשעבר ביקש ממנה להמתין עוד רגע מאחר והיא פורייה והכול תקין אצלה, הוא המליץ לה לשלב טיפולי עיסוי באזור הבטן התחתונה אצל מטפלת מתמחה בזה בשילוב עם טיפולי דיקור סיני אצלי. הוא נתן לה את מספר הטלפון והם נפרדו לשלום.
 
למחרת אסתי התקשרה למטפלת בעיסוי רחמי ואלי בכדי לקבוע טיפולים בעיסוי ודיקור סיני לכניסה להריון.
 
ברגע שאסתי התקשרה אלי וסיפרה לי את שארע עם אחיו של בן זוגה לשעבר, הבנתי שאסתי תיקלט להריון בקרוב, אבל לא ידעתי להעריך מתי זה יקרה.
 
 
 
 
 
שמחתי מאוד עבור אסתי כי ידעתי שטיפולי העיסוי יחייבו את אסתי לקבל, לחוש, לגעת, להרגיש את הרחם ואת כל אזור אברי הרבייה שלה, שתקועים וסגורים בזיכרונות העבר. זאת הדרך הטובה ביותר עבור אסתי לחבר בין צ'אקרת הלב לרחם אבל יתרה מזאת, בכך שאסתי קיבלה את המנחה שאחיו של בן זוגה לשעבר שנהרג בתאונה נתן לה היא הביאה והורידה אליה את הברכה.
 
ברגע זה היא הסכימה להשתחרר מהעבר לקבל ולא לדחות את הברכה ולהתחיל דף חדש, משוחררת יותר, שמחה יותר, ללא רגשות אשם או ספק. באותו חודש שאסתי עברה טיפולים בדיקור סיני ובעיסוי רחמי זאת הייתה פעם ראשונה שאסתי ראתה וזיהתה את ההפרשה הפורייה שלה מה שלא קרה בעבר למרות שאולטרסאונד היה רואה שאסתי מבייצת.
 
עבורי כמטפלת זה היה סימן מעולה שמשהו בתוך אסתי נפתח לזהות את החלק הפתוח, הנשי, הפורה הרוחני שבחייה.
 
זוהי איננה רק ראייה פיזית של ההפרשה הפורייה כי הפרשה פוריה תמיד היתה לה, כול בדיקות האולטרסאונד מאשרות את זה, אלא זאת הפעם הראשונה שהיא, אסתי, רואה אותה, זוהי ראייה רוחנית שמשהו קורה ומתרחש ברבדים עדינים ועמוקים יותר.
 
בסוף אותו חודש אסתי נקלטה להריון טבעי, ספונטני והיא זכתה לא רק להיות אמא אלא גם לחבר חלקים נוספים בתוך סיפור חייה, לחבר ניצוצות של נשמתה שהתפזרו, היא זכתה לקבל את הברכה (מהאח של בן הזוג שנהרג) ויתרה מכך היא זכתה להוריד את הברכה והשפע אל תוך חייה בצורה של הריון.    
 
 
 
 
 
 
 
מידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית. בכול בעיה רפואית או בזמן נטילת תרופות יש להתייעץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע
פרסום ראשון :01/05/2011 20:53:21
עדכון אחרון :11/04/2020 09:49:35