להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

תנוחת המת

לפני כשנה ושמונה חודשים קניתי 3 מקלות של עצי במבוק, כמו כולם.
המוכרת בחנות אמרה לי שהם גדלים ומתפתחים לאט ושאהיה סבלנית, ואכן כך היה.
 
                                             תנוחת המת
 
 
 
המוכרת בחנות אמרה לי שהם גדלים ומתפתחים לאט ושאהיה סבלנית, ואכן כך היה.
עץ במבוק אחד, הנמוך ביותר, התחיל להנביט ראשון עלים, לשלוח אותם לעבר המרחב, אחר"כ התחיל להנביט עלים הבמבוק השני, ואילו הבמבוק השלישי סרב בכול תוקף להנביט עלים!.
 
כך במשך שנה ושמונה חודשים היו לי למעשה רק 2 עצי במבוק חיים, השלישי סתם ניצב לו במים, אפילו שורשים הוא לא גידל, היו רגעים שחשבתי לזרוק אותו, הרי הוא מת, אבל בפנג שוואי אומרים לשים מספר לא זוגי של עצי במבוק למזל וברכה, אז השארתי אותו.
 
יום אחד (זה ממש קרה עבורי ב"יום אחד") היה נדמה לי שאני רואה שעץ הבמבוק המת מתחיל להאריך עלים, שפשפתי את עיניי, בדקתי שוב, ושוב בדקתי (גם מדדתי עם סרגל) הייתכן?
האם יש תחיית המתים?
מסתבר שכן, עץ הבמבוק השלישי לא רק שהחל לגדל עלים לתפארת אלא גם התחיל לעלות לטפס ולצמוח בעוצמתו משאר הבמבוקים שהתחילו את הנביטה לפניו.
 
הבמבוק המת הזכיר לי את "תנוחת המת" בתרגול ביוגה, שפשוט נשכבים על הגב בסוף שעת אימון ולא זזים, נותנים לדברים לזרום כשהגוף לא נע, למתבונן מבחוץ האדם השוכב בריצפה על הגב נדמה כאיש מת.
 
ואיך המוות קשור לחיים?
 
לפני הפריצה הגדולה יש המתנה לשעת העשיה, יש אגירת כוחות, זה ממש כמו עובר בבטן אימו שלא עושה כלום חוץ מלנוח ולגדול בצורה פאסיבית עד לרגע הלידה.
הדממה,
ההמתנה,
השקט,
הסבלנות,
האיטיות,
משולים בחיינו ובתקופתנו היום למוות, אולם בחוכמת הטבע הנסתרת הכול קורה בזמן "המות".
 
והבנתי דבר נוסף דרך ההתבוננות בתהליך של עץ הבמבוק, בין דברים חיים (וגם בין דברים חיים לדוממים) יש תקשורת שאינה שקופה לעין אדם או לאוזן אדם ליתר דיוק, הבמבוקים ביניהם "החליטו" מי יתחיל לפרוח ראשון, מי יהיה שני ומי יסיים ויהיה השלישי, אף אחד לא פלש למרחב של רעהו,
כל אחד פרץ בזמנו האישי
החופשי
הנכון
וההרמוני עם הזמן של אחרים,
ואילו האדם היום אינו מבין את שפת הצמחים אינו לומד את דרכם ומחכים, ולכן הוא חי בחוסר סיפוק, בתקיעות, והעדר שמחה.
שיעורים חשובים של עץ הבמבוק!!
פרסום ראשון :23/03/2011 15:08:35
עדכון אחרון :22/07/2016 10:11:24