להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

דיכאון אחרי לידה

דיכאון אחרי לידה זו תופעה שמתחילה להיות יותר ויותר מוכרת ומדוברת בקרב נשים אחרי לידה. החברה מסביב מצפה שאנו כנשים אחרי הלידה נרגיש מידית קשר בלתי אמצעי לרך הנולד, אולם לעיתים אנו הנשים לא מצליחות לאחות את כל החלקים מיד אחרי הלידה.

 

 

האור מחבר ביננו - את לא לבד !

 
בין הנשים האמיצות יש את אלו שמוכנות לדבר על הדיכאון שהן חוו אחרי לידה, בניסיונן לרפא את הכאב הפיזי והרגשי.
 
יש נשים שהדיכאון אחרי לידה יצוץ לא מיד אחרי הלידה כי אם כמה חודשים אחרי, לדוגמה עם השיבה לעבודה הקודמת – משהו נשבר, ואי אפשר להמשיך הלאה.
את לא לבד – דיקור סיני עוזר לדיכאון אחרי לידה, ביחד אפשר להתגבר על הכל, עבורך אני מספרת את סיפורה של דיקלה.
 
דיקלה אישה מקסימה בת 35 ילדה את ביתה שלו לפני ארבעה חודשים.
את דיקלה אני מכירה כמטופלת שלי עוד מלפני ההריון, טיפלתי בה בעזרת דיקור סיני בבעיה של כאבי גב תחתון, אחר"כ דיקלה המשיכה להיות מטופלת אצלי בזמן ההריון בטיפולים של דיקור סיני , ואחרי ההריון – דיקור סיני להעשרת וחיזוק חלב אם.
 
שתינו לא צפינו את השבר הגדול שדיקלה עומדת לחוות.
 
חווית האימהות של דיקלה עם ביתה השניה שלו היתה חזקה ובעלת משמעות יתרה מזו של ביתה הראשונה.
בגידול ביתה השניה דיקלה רצתה חוויה מתקנת לעומת חווית הלידה ההריון וההנקה של ביתה הראשונה.
 
הימים חלפו דיקלה היתה מאושרת, הפחד שליווה אותה לפני הלידה שמא היא לא תצליח להסתדר ולחלק את אהבתה בין שתי בנותיה התפגגו ונעלמו, דיקלה גילתה שהאהבה שלה היא אינסופית ושבנותיה גדלות באופן שהיא גאה בו.
 
אומרים שהימים והשעות חולפים מהר כשנהנים, ואכן כך גם חשה דיקלה, הגיעה השעה שעליה היה לשוב לעבודה כמנהלת בכירה בחברה פרטית, ודיקלה התחילה לחוש מחנק, החודש הנוסף שלקחה כחופשת לידה הבהיר לה יותר את הרצון שלה: להשאר עם הילדה שאך עתה נולדה בבית, אך אילוצי החיים חייבו אותה לחזור לעבודה.
 
 
דיכאון אחרי לידה - 4 חודשים אחרי הלידה, בכי תחושת בדידות ומועקה
 
בשישי בבוקר קיבלתי טלפון מדיקלה שמעתי בקולה שהיא לא ממש היא.
"מה שלומך דיקלה" שאלתי.
 
"בסדר" היא אמרה ושינתה את דעתה " בעצם לא כ"כ טוב, תגידי את יכולה לעזור לי, יש לי דיכאון נוראי" היא התחילה לבכות "אני לא יודעת מה יש לי, אני אבודה ורע לי נורא" היא המשיכה להתייפח "את חושבת שטיפולים של דיקור סיני יכולים לעזור לי?"
 
"בוודאי!" עניתי וקבעתי איתה תור לטיפול בהקדם האפשרי.
 
דיקלה שטחה בפני את כל תחושותיה, היא לא מפסיקה לבכות בעבודה, כל הזמן בוכה, כל הזמן, לא מוצאת את המקום שלה בעבודה, מרגישה שם לא רצויה, יש לה פראנויה שהבוס מחפש אחריה ורוצה לפטר אותה, אין מוטיבציה בעבודה, שוב היא חזרה על התלונה העיקרית שהיא כבר כמה ימים בוכה בלי סיבה ממשית.
 
יש לה עצב מלפני שבוע וחצי, כשהילדה בגן זה השיא, יש לה שברון לב, מרגישה תקועה, קצת קלסטרופוביה, מבולבלת, חסרת ביטחון, בוכה בלילה אחרי שהבנות הולכות לישון, לחץ בבטן התחתונה אולי פטריה וגינלית.
 
הבעל התחנן שתלך לטיפולים של דיקור סיני בהקדם!
חייכתי, גם זו דרך טובה לעודד את האישה, לתמוך בה להבריא ולחזק את הגוף והנפש אחרי ההריון והלידה.
 
 
האיבחון - תקיעות רגשית ופיזית - תמיכה באדמה
 
בדופק של דיקלה הרגשתי תקיעות חזקה, הכל תפוס בפנים ולא מצליח להשתחרר ולפרוץ, אני מכירה את הדופק של דיקלה היטב ויודעת שזה אינו הדופק האמיתי שלה אלא מתאר מצב רוחני.
 
בטיפול הראשון הנעתי את הדופק, בחרתי נקודת אשנב לרקיע שעוזרת לפתור קונפליקטים שבין הרצון הרוחני לרצון הארצי במקרה של דיקלה זה ההתלבטות בין האימהות לעבודה, תמכתי באנרגיית העץ שכועסת שאינה יכולה לנוע, חיזקתי את המרכז ודיברתי עם דיקלה עודדתי אותה לשחרר את הרגשות שלה, אנחנו לא סופרוומן מותר גם לנו להשבר.
 
את דיקלה ציידתי בבקבוק מים מינרליים מהולים בפרחי באך.
בטיפול השני דיקלה כבר הרגישה מעודדת הרבה יותר, היא מספרת שכבר למחרת הטיפול היא הפסיקה לבכות, ושהיא שותה באדיקות את פרחי באך.
 
בשאר הטיפולים המשכתי לתמוך באנרגיית האדמה של דיקלה, חיזקתי את המרכז שיתן לה ביטחון ויציבות, והכי חשוב תמכתי ברחם בייצור ושגשוג של דם.
 
תוך מספר טיפולים דיקלה הרגישה הרבה יותר טוב, מעודדת, הביטחון חזר אליה ואנחנו נפרדנו לשלום עד הפעם הבאה שדיקלה תזדקק לטיפולי דיקור סיני פוריות, היא כבר הודיעה לי שהיא מתכננת עוד הריון אבל הפעם היא כבר יודעת איך היא רוצה שכל התהליך יראה.
 
כמו תמיד ברפואת הנשים הסינית יש קשר הדוק בין הרחם ללב לכמות הדם, מאוד חשוב לתמוך ברחם בשיגשוג שלו בעוצמת הדם שלו, כשהרחם מלא בדם חדש ורענן זה אומר שהגוף יכול להתמודד עם כל שינוי, ובכלל ברפואה הסינית כל שינוי הוא תחת שליטת תנועת האדמה ומערכת העיכול, לכן חשוב לאכול היטב אחרי הלידה.
 
 
האור מחבר ביננו - את לא לבד
 
מחברה שבטית וקהילתית שאישה דאגה לאישה, ואחרי לידה האישה שילדה היתה נחה וחברותיה היו מבשלות ומנקות עבורה, וכך היולדת הטריה יכלה להתאושש, היום אנו חיים כבודדים הרבה פעמים ללא תמיכה, עייפות מתרוצצות בין בית ילדים ורך שנולד רק עתה, לא אוכלות כמו שצריך ובטח שלא ישנות, מנסות לחבר בין כל  הפיסות מקוות שכלום לא יקרע, אבל אז אנו מגלות שמשהו בתוכנו התחיל להתפורר, ואנו חוות דיכאון אחרי לידה.
 
רציתי שתדעי: את לא לבד, עוד נשים חוות את הקושי והכאב הנפשי/רוחני של אחרי הלידה, הרפואה סינית, החוכמה של הרפואה הסינית יכולה לעזור לך להתאושש פיזית ורוחנית כאחד ולחזור לחיי משפחה אוהבת.
 
לקריאה נוספת:
 
 
 
מידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית. בכול בעיה רפואית או בזמן נטילת תרופות יש להתייעץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע.
 
פרסום ראשון :28/03/2010 17:36:04
עדכון אחרון :10/04/2020 19:16:58