להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

להכין את הגוף לפני הריון

הרפואה הסינית והדיקור הסיני יכולים לעזור להכין את גוף האישה לפני הכניסה להריון.
בעידן המודרני והשימוש בגלולות החשיבות של הכנת הגוף לקראת הריון עולה.
אני רואה את הטיפולים בדיקור סיני לפני הקליטה להריון חיוניים בדיוק כמו
נטילת חומצה פולית.

 

 

 

לפני כל הדברים, אני רוצה להודות למטופלת שלי שביקשה ממני (על גבול התחננה) שאכתוב את המאמר הנ"ל, מאחר והיא הגיעה אלי לטיפולים בזמן הריון, והיה ברור שכל מה שהיא סובלת ממנו נובע מהעובדה שהגוף לא היה מוכן להריון.

המטופלת היקרה שלי שהיא פסיכולוגית בהכשרתה הסבה את תשומת ליבי שבשום מקום היא לא קראה או הופנתה לקריאה : איך להכין את הגוף להריון בדרך טבעית.
 
ואז באמת שמתי לב שמטופלות שלי שהגיעו אלי לטיפולים לפני ההריון, ולוויתי אותן לאורך כל התקופה, ההריון והלידה שלהן היו יותר קלים, ובנוסף גם ההתאוששות אחרי הלידה היתה מרשימה. יכול להיות שזה מיקרי ויכול להיות שלא, כל אחת רשאית לבחור.
 
 
   להכין את הגוף להריון בדרך טבעית
 רפואה סינית / דיקור סיני
 
 
 
כאשר אנחנו הנשים מתכננות הריון, אנחנו חושבות על האפשרות להפסיק גלולות למניעת הריון, והופ להקלט להריון. זוהי תפיסה חדשנית, שמשקפת את אורחות חיינו, הזיפזופ, הקפיצה המהירה משלב לשלב, אולם בחיים שמקבלים השראה מהטבע.
 
אין קפיצה על שלבים, כלומר בין קיץ לחורף יהיה סתיו, ובהקבלה בין הפסקת הגלולות והכניסה להריון צריך שלב, והשלב הזה הוא שלב ההכנה של הגוף לקליטת ההריון.
 
ניתן להכין את הגוף בכמה רמות:
הרמה הפיזית: תזונה נכונה, תוספי תזונה :ויטמינים וצמחי מרפא.
הרמה הרוחנית: להבין את המשמעות של כניסה להריון.
 
 
דם
 
כמות הדם ואיכות הדם הינו משמעותי בכל מה שקשור לפיריון נשים.
הגלולות יוצרות מחזור רחמי ולא שחלתי, כלומר הדימום שלנו בזמן הווסת בעת נטילת גלולות למניעת הריון יהיה בדר"כ דימום מועט ופחות כהה.
 
כאשר אנו מפסיקות ליטול גלולות על מנת להקלט להריון מאוד חשוב להעריך את כמות ואיכות הדם של האישה (בדר"כ ע"פ הדימום הוויסתי), כי הגלולות טישטשו את האיכות הזו.
 
למשל: אם אישה רגילה לקבל מחזור עם גלולות ולדמם דימום סביר, לפתע ללא גלולות היא יכולה לגלות שהיא מדממת רק יום וחצי או יומיים וזהו.
דימום וויסתי נורמלי יהיה 3 ימים ואחר"כ יתמעט בהדרגה. סכ"ה כל הדימום יהיה עד שבוע.
 
למשל ראיתי בקליניקה נשים שעברו הפלות עם התערבות מכאנית, לקחו גלולות, וכשהפסיקו גלולות רירית הרחם שלא התאוששה ולא הצליחה לעבות את עצמה, נפגעה, ואם רירית הרחם לא מספיק עבה(לפחות 8 ס"מ), יש להריון קושי להשתרש. במצבים כאלו פוריות האישה נפגעה.
 
דיקור סיני יכול לעזור בעיבוי רירית הרחם ובהאצת תהליכים בשחלה.
 
ברפואה הסינית ישנם צמחים שמחזקים את רירית הרחם ואת איכות הדם בכלל, המוכר מכולם הוא הדונג גוואי, או בשמו הנוסף: א'נגליקה סינית.
 
דם ברפואה הסינית יהיה מותמר מהאוכל, כלומר מערכת העיכול אחראית להפוך את האוכל לדם, אם התזונה לא מאוזנת, או לחילופין מערכת העיכול לא סופגת טוב ויטמינים ומינרליים מהעיכול, יהיה לגוף קשה להפוך את האוכל לדם.
 
הדבר נפוץ בקרב חולי המחלות המעיים הדלקתיות כמו: קרון קוליטיס או צליאק, אולם מנסיוני, התופעה רחבה יותר, כי יש הרבה אנשים שרגישים לחלב, ורגישות זו גם פוגעת בספיגה של ויטמינים ומינרליים והפיכתם לדם, או בלשון של רפואה מערבית: לברזל.
 
מצאתי בקליניקה שנשים שסבלו מבעיות במערכת העיכול לפני ההריון כמו: אי נוחות, גזים, עצירויות, מעי רגיש, נפיחויות, סבלו גם מבחילות בהריון.
 
לכן חשוב מאוד להסדיר את פעילות מערכת העיכול, גם כדי למנוע בחילות בהריון וגם כדי לעזור לייצירת דם וספיגת הברזל שעם חודשי ההריון שמתקדמים, גם צריכת הברזל עולה.
 
זרימת דם ואיכות דם תקינה חיונית להשתרשות תקינה של העובר ברחם, מהדם העובר ניזון ומקבל את אבני הבניין שנחוצים לו, הפלות חוזרות יכולות להיות מאובחנות ע"פ הרפואה הסינית כחוסר של דם ברחם או תקיעות של דם ברחם, שני הדברים מעידים על חוסר זרימה.
 
חוסר זרימה של צ'י ודם ברחם יכול להוביל לרירית רחם שלא מספיק מלאה בחמצן, ולהקשות על השתרשות העובר ברחם.
 
הפלה בעיקר מכאנית יכולה לגרום לפגיעה בשגשוג רירית הרחם, ופגיעה זו תמנע מהעובר להשתרש ברחם, ושוב אנחנו בלופ של מעגל.
 
דיקור סיני יכול לסייע לחיזוק הגוף ולזרימה תקינה של דם ברחם, ובכך למנוע הפלות חוזרות.
 
 
מערכת עיכול
 
בחילות בהריון או בחילות ו/ עם הקאות ו/ עם צרבות בהריון, (כל אחת יכולה לבחור מה שמתחשק לה או את הכל ביחד ), כמו שציינתי בסעיף הקודם נפוץ מאוד בטרימסטר הראשון של ההריון.
 
על מנת להמנע מבחילות בהריון מאוד חשוב להסדיר את מערכת העיכול לפני הכניסה להריון, כדי שמערכת העיכול תוכל להפיק מהמזון שאנו אוכלות דם/ברזל / ויטמינים ומינרלים, ובכדי שלא נפתח אנמיה בהריון.
 
האוכל שאנו אוכלות בהריון הוא מה שמזין 2 אנשים, את האם ואת העובר המתארח ברחם האישה. יש לזכור שמחקרים חדשים למשל מוצאים קשר בין אומגה 3 שנצרכה בזמן הריון ע"י האם ובין אנטליגנציה של הילד והתפתחותו המוחית מוטורית. אכן הגיוני.
 
חשוב להבין שברפואה הסינית מערכת העיכול שייכת לתנועת האדמה, כל השינויים הם באחריותה, כל מעבר מטרימסטר לטרימסטר או מחודש לחודש באחריות תנועת האדמה / מערכת העיכול.
 
אחרי הלידה ע"פ הרפואה הסינית באחריות מערכת העיכול להפוך את האוכל לדם ואת הדם לחלב אם שמזין את העובר, כלומר הדם שהזין את הרחם עובר להזנת השדיים ולהעשרתם בחלב אם.
 
מערכת עיכול תקינה חשובה גם להתאוששות אחרי לידה בה איבדנו דם רב, כאשר מערכת העיכול חזקה היא יכולה להתאושש ולייצר מהמזון צ'י (אנרגיה ) ודם ולמנוע תופעות כמו: דיכאון אחרי לידה.
 
לרוב דיכאון אחרי לידה מתאפיין ברפואה הסינית מייצור לקוי של דם. יש לזכור שאנו לעיתים חוזרות הביתה לאחריות לילדים ולבן זוג, ולא תמיד מתפנות לאכול כראוי.
 
דיקור סיני לפני הכניסה להריון וגם במהלך ההריון ביכולתו לחזק אנרגטית את מערכת העיכול ובכך לתמוך בהתאוששות הגוף אחרי הלידה.
לקריאת נוספת ממולצת הכתבה: מעברים ירח אישה
 
 
איזון המערכת ההורמונלית
 
לפני הכניסה להריון חשוב ביותר. הרי הגלולות הן מינון הורמונלי נמוך מאוד שמשבש או למעשה משתלט על הבלוטות ההורמונליות הטיבעיות של הגוף, והוא מחליט בשבילן מתי יתרחש הדימום הויסתי.
 
נשים שנוטלות לאורך שנים גלולות למניעת הריון ומפסיקות את השימוש בהן, מגלות להפתעתן שהמחזור החודשי לא מגיע, האישה לא מקבלת מחזור, וזה לא פלא, המערכת ההורמונלית פשוט הפכה למנוונת ונשלטה ע"י הקיסר שהם הגלולות למניעת הריון.
 
הגלולות למניעת הריון הרבה פעמים ממסכים (מלשון מסך) ומצילים על מערכת הורמונלית לא תקינה כמו: תסמונת השחלות הפולציסטיות או ביוץ לא סדיר, ואז כשאישה מפסיקה את הגלולות למניעת הריון, החוסר איזון הורמונלי מתגלה על פני השטח.
 
איזון המערכת ההורמונלית ע"י דיקור סיני צריך להגיע יחד עם הכנת הגוף להריון כמו: נטילת מולטיויטמין, חומצה פולית בהריון, או בדיקות דם שיגרתיות. זה לא משהו נפרד.
 
איזון המערכת ההורמונלית לפני הריון ע"י דיקור סיני יכול לעזור ולסייע למנוע: היפותירואיד – תת פעילות בלוטת התריס במהלך ההריון או אחרי הלידה, מיגרנות אחרי לידה, דיכאון אחרי לידה, לחץ דם גבוה, סכרת הריונית או רעלת הריון.
 
 
תמיכה וגדילה רוחנית -  
 
אכן משפט בומבסטי, אבל יש לו משמעות. הנשים בעידן המודרני תופסות תפקידי ניהול ופיקוד, וכתוצאה מהרצון הטבעי להוכיח את עצמנו, להתפתח ולהצליח בקריירה אנחנו דוחות את גיל הכניסה להריון, ברוב המיקרים נשים לפתע פתאום מתעוררות ורוצות להכנס להריון, הפרופיל ההורמונלי תקין, אבל הן לא מצליחות להקלט.
 
לרוב הבעיה נעוצה בחוסר היכולת של הגוף והנפש להתאחד, פה יש צורך לגדול רוחנית.
 
הגדילה הרוחנית יכולה להתקיים בשני אופנים:
הראשונה ע"י שיחה ולמידת תבניות החשיבה, ושבירתם..ובנית תבניות חשיבה חדשות.
 
לסיכום: הרפואה הסינית / דיקור סיני והרפואה המשלימה בכלל מביאות עושר ואיזון לגוף האישה, אם נשכיל להכין את הגוף לפני הכניסה להריון בעזרת דיקור סיני, נוכל להגיע להריון עצמו מוכנות יותר.
 
וכמו שאני תמיד אומרת: זה הכל תלוי באופן שבו אתה משקיף על החיים בכללותם, וממליצה לראות את הטיפולים ע"י דיקור סיני כמשהו משלים לחומצה פולית או מולטיויטמין.
 
לקריאה נוספת:
 
 
 
המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית.בכול מקרה של בעיה רפואית או בזמן נטילת תרופות יש להתייעץ עם הרופא המטפל
 
פרסום ראשון :07/10/2009 11:25:24
עדכון אחרון :10/04/2020 19:12:23