להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

גיל המעבר מנפאוזה דיקור סיני

גיל המעבר הוא שלב בו האישה נפרדת מהמחזור החודשי שפקד אותה מידיי חודש.
יש נשים שעוברות בשקט יחסי את השלב של גיל המעבר,
ויש כאלו שחוות אותו בגלים.
אז למה לסבול?
איך לעבור את גיל המעבר בשלום בעזרתם של הדיקור הסיני צמחי המרפא הסיניים ועיסוי רחם.

   

                                
 
         גיל המעבר דיקור סיני
    רפואה סינית / רפואה משלימה
        גיל המעבר מנפאוזה זמן של פריצה לכול אישה
 
 
מחזור הוסת הנשי מסתיים בסביבות גיל 50.
השחלות מגיבות בצורה פחותה לגירוי של הורמון FSH  וה LH  , כתוצאה מכך השחלות מפרישות כמויות קטנות של אסטרוגן ופרוגסטרון, ושחרור הביציות נפסק בסופו של דבר.
 
 
כשהמעיין השמיימי נסגר –
 
ברפואה הסינית גיל המעבר הוא שלב טבעי והרמוני (ולא רק הורמונלי) בחיי האישה, ב Nei Jing   הספר הקלאסי של הרפואה הסינית העתיקה כתוב: " 7X7 (כלומר גיל 49) המעיין השמיימי נסגר" , כלומר האישה מפסיקה לקבל את הדימום הויסתי החודשי.
באופן מקסים רגיש ועדין, הדימום החודשי של האישה נקרא: Tian Gui במשמעות: "המעיין השמיימי".
 
בעקבות ההבנה של השנים האחרונות כי השימוש בתחליפי הורמונים נשיים סינטטיים יכולים להעלות סיכון לסרטן שד וסרטן רירית הרחם, נשים רבות חזרו לרפואה המסורתית כדי להעזר בחכמה הטבעית לאיזון הגוף והנפש.
 
 
הרפואה הסינית בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים יכולים לעזור לתסמינים הבאים של גיל המעבר:
 
לפני שאסקור נושא זה אזכיר שהרפואה הסינית רואה את גיל המעבר של האישה כחלק טבעי ושזו אינה פאזה שונה או נפרדת מהחיים, אלא תקופה שיש לתמוך בשינוי ובגדילה בעיקר של תנועת האדמה, ובכך בתנועתה של האישה אל עבר המשך צמיחתה הרוחנית והפיזית כאחד.
 
 
ההיבט הפיזי 

גלי חום

גלי החום הם תופעה נפוצה ואף מעוררת בהלה אצל מרבית הנשים, יש כאלו שחוות גלי חום באופן מינורי ויש כאלה שסובלות מזה כל היום והלילה. בראיה של הרפואה הסינית זו עדות לכך שיש פחות חומר, כלומר דם, שיכול לעגן את האנרגיה של החום בגוף, ובגלל השינוי החום נוטה לעלות למעלה ולהתבטא כגלי חום של גיל מעבר. דיקור סיני יכול לעזור בכך שהוא מאזן את המערכת ההורמונלית, ומווסת את חום הגוף ובכך מסלק את החום של גיל המעבר .

 

הזעות לילה - 

הזעות לילה בגיל המעבר מתרחשות בעקבות כך שכמות הדם בגוף יורדת, זה אינו קשור לבדיקות הדם ברפואה המערבית אלא לרמה אנרגטית, הגוף פחות מייצר דם ברחם לדימום החודשי.

חוכמת הגוף מבינה את זה באופן שאי אפשר לתאר זאת במחקר מעבדתי, וגלי החום שתוקפים את האישה בלילה הם עדות לכך שהלילה שהוא זמן קריר יותר ונשי יותר ועמוק יותר, משהו חסר לו, ואז החום של גיל המעבר שאין לו במה להיות מעוגן עולה למעלה בצורה של גלי חום והזעות לילה.

הדיקור הסיני יכול לעזור גם לגלי החום וגם להזעות הלילה, ע"י כך שהוא מווסת את הגוף, מסלק את החום, ומהרמן את תנועת האיברים בגוף.

 

השמנה בעיקר באזור הבטן -  

הגוף ממשיך להשתנות ולשנות פאזה, אין הנעה והתמרה של שומנים לכן יש גם עליה של שומן הגוף, במיוחד  מסביב לבטן וגם עליה בשומנים בדם (כולסטרול וטריגלצרידים). דיקור סיני יכול לעזור לירידה בשומני הגוף וגם לאיזון כולסטרול וטריגלצרידים ולמנוע את התופעות הנילוות של גיל המעבר. 

 

אי שליטה על שלפוחית השתן / דלקות חוזרות בשלפוחית השתן או בנרתיק / יובש בנרתיק -

כל האזור הוגינלי גניטלי עובר שינויים של גיל המעבר, והוא כאילו ונחלש, החלשות זו יכולה לגרום לדחיפות במתן שתן, אי שליטה על הסוגרים, דלקות חוזרות בשלפוחית השתן, יובש וגינלי, דלקות בנרתיק, יובש בנרתיק, כאבים בעת קיום יחסי מין.

דיקור סיני עוזר לכל הבעיות האלו של גיל המעבר, האש והחום מייבשים ריריות עדינות ולכן היובש הוגינלי ודלקות השתן החוזרות.

 

נדודי שינה –

החום של גיל המעבר מטריד את הנפש ובכך מפריע לשינה וגורע לאיכותה, בגלל שהחום וגלי החום תוקפים גם בלילה הם הופכים את הדם להיות לא שקט, הדם אמור לעגן את השינה, וכשיש חום אין שינה טובה ולמעשה חווים נדודי שינה.

דיקור סיני יכול לעזור להרגיע את האישה בגיל המעבר ולטפל בנדודי השינה.

 

רגזנות עצבנות –

גם גלי החום של גיל המעבר גורם לזה, ברגע שמווסתים את גלי החום, יש רגיעה של הנפש.

 

דכדוך ומצבי רוח משתנים

ניתן לטפל דרך דיקור סיני במצבי הרוח המשתנים ובתחושת הדיכדוך.

 

ההיבט הרוחני

 

הרחם והשחלות בגיל המעבר היבט רוחני

אברי הרביה הנשיים לא מפסיקים לפעול, הם ממשיכים לפעם, רק תפקידים משתנה ומתעדן. רירית הרחם מפסיקה להתעבות כול חודש ולכן אין דימום, אבל התנועה המחזורית לא מפסיקה, רק הקצב שלה משתנה.

העוצמה הנשית מגיעה מאזור האגן לאורך כול חיינו הנשיים, זה לעולם לא נפסק. בביוץ אנחנו מתעוררות לחיים והחשק לחיים עולה וגובר, זה בעיקר בא לביטוי בחשק המיני כי זמן הביוץ הוא זמן של יצירה ובניה של חיים/תינוק, ובגיל המנפאוזה, גיל המעבר בו אנחנו לא מבייצות פיזית, אנחנו מבייצות רוחנית ומבקשות ליצור חיים עם כוונה אחרת.

 

מזינות את כול השבט 

הגוף זוכר את התנועה המחזורית, תנועה עגולה היא בסיסה של האישה, לכן בגיל המנפאוזה התנועה הזו לא פוסקת, ההפך היא מתרחבת. הרעיון של הולדה הולך ומתרחב, אנחנו לא רק יולדות את הילדים שלנו אלא גם את הילדים של הנשים שבסביבתנו.

אנחנו דואגות לקהילה ולחברה, אנחנו מזינות את כול השבט ודואגות לרווחת הכלל, זה הרעיון הרוחני הנעלה, הרחם והשחלות מתעדנות, פחות חומר (דם, ביציות) ויותר אנרגיה. 

 

חולמות בגדול חלומות חדשים

אנחנו מתחילות לחלום בגדול, אנחנו מתעלות מעל לזמן ומקום, אנחנו לא מקורקעות (כולן יודעות כמה זמן דימום ויסתי מגביל אותנו לעשיה מסויימת), אנחנו מתעצמות. בגלל החוויה של האנרגיה אנחנו חוות את הגוף יותר ברמה של חום (גלי חום) וחוסר שקט, כי תנועת האש זו שמבקשת לעלות למעלה ולהתעדן בוערת בקירבנו.

אנחנו הופכות לשליחות, אנחנו הופכות למנהיגות, וקולנו הופך להיות יותר ברור ובהיר. 

אנחנו מוכנות לוותר על חלומות שלא יתגשמו ובמקום זה אנחנו מוכנות לחלום חלומות חדשים (גם זמן החלום הוא זמן מעודן שמיימי ואוורירי).

אם כנשים צעירות בזמן ביוץ יצרנו חיים ברגע מסויים שנקבע לנו, אז עכשיו אנחנו יכולות ליצור חיים רוחניים ופיזיים באופן יותר נגיש, אנחנו לא מקורקעות לזמן ומקום כדי ליצור חיים (בזמן המחזור החודשי הביוץ מתרחש אחת לחודש), אנחנו יכולות לבקש את זה וליצור את זה יותר פעמים, חוקי המשחק והחיים משתנים. 

הרחם, השחלות, החצצורות ממשיכות להזין אותנו, אין שום דבר מיותר בבריאה!! , והדבר נכון ומדוייק גם אם הוציאו לאישה רחם ושחלות, הגוף זוכר הכול, וגם את התנועה הגדולה יותר.

בדיוק כמו שיש אנשים כרותי יד או רגל שחשים את האיבר גם אם הוא איננו קיים במימד הפיזי של החיים, כך גם אצל נשים שעברו הסרת רחם. העוצמה הרוחנית של הרחם לא הוסרה מגופה של האישה.

 

כשהלב נפתח - המקדש הפנימי מתרחב

הלב שלנו כנשים נפתח, הלב כמקום של מקדש, שיכול להכיל יותר ויותר אור ואהבה, וגם כמקום שיכול להתפתח רוחנית. הלב ברפואה הסינית הוא לא איבר אלא חלל בו שוכנת הרוח הגבוהה של האדם אותה רוח שמפעילה ומנחה אותו להתפתחות בחייו.

אנחנו קשובות יותר לרוח הזו, אנחנו קשורות יותר לרוח הזו ומוכנות לפעול על פי הנחיותיה, כשהרוח הזו מתחילה לפעם בתוכנו , ושוב רוח זו אנרגיה ולא חומר, ובגיל המעבר אנחנו הופכות להיות יותר אנרגיה ופחות חומר, אם לא נכין את הגוף שלנו להכיל אותה ואת הקריאה שלה נחווה את זה כחוסר שקט, כנדודי שינה, וכשינויים במצבי רוח, כי אנרגיה היא עוברת ממקום למקום והופכת אותנו לחסרי מנוחה ולתזזיתיים.

אנחנו קשובות יותר לליבנו ומוכנות להפוך את חיינו למקדש, ולהקדיש תשומת לב לסביבה שלנו ולצרכים שלה, ולא רק לצרכיהם של ילדנו שבינתיים גדלו ופחות תלויים בנו כאימהות מזינות, הם כבר מזינים את עצמם, אבל בקהילה יש הרבה ילדים ומבוגרים שזקוקים להזנה.

אנחנו מוכנות להקשיב לעומק לקריאה של אמא אדמה, אנחנו מוכנות לחבק אותה ולדאוג לכול צרכיה, מתוך הבנה שהיא זו שמזינה אותנו ומעניקה לנו את היכולת להפוך את החלומות שלנו לאמיתיים.

הרחם כמו הלב גם הוא חלל מקדש וארמון שביכולתו להכיל את הילד שלנו, עכשיו הוא יכיל אהבה חדשה.

 

לתמוך בשינוי דרך עיסוי רחם

גם בשלב הזה שהוא שלב פורה ומלא חיים, חשוב לתמוך באגן פיזית ולשלוח אליו אהבה ועוצמה על מנת שיוכל ליצור את השינוי שטבעי לו.

עיסוי רחם הוא דרך מצויינת לחיבור והתחלה חדשה... אנחנו מנקות דרך העיסוי את הרחם שלנו ע"י הנעה פיזית של דם ממחזורים קודמים, ומאפשרים לדם חדש לזרום פנימה, אנחנו עוזרות להרפיה של השרירים והרצועות שמחזיקות את האיברים באגן, כי שיהיה לשינוי שאנחנו מבקשות בחיינו יותר מקום להיווצר וגם שאת השינוי נוכל ליצור בגמישות ולא בכיווץ.

כיווץ מונע תנועה ואף מקצר אותה. הזרמת דם לאברי הרביה מביא איתו חמצן, והרי חמצן זה המצרך החיוני לנו כל כך כדי להרגיש שאנחנו בחיים.

 

האלה הגדולה מתעוררת לחיים 

העיסוי רחם בגיל מעבר מרגיע ומרפה ומאפשר לנו לחוש שאנחנו בזרימה אחת עם החיים, בנשימה אחת, אנחנו חוזרות לחוש את הציר הנשי החדש/מתחדש ואנחנו מקדשות את עצמנו דרך הלב אל הרחם ונפתחות... ההוויה הנשית של האלה הגדולה זו המזינה כול חי זו האוהבת ללא הבדל של צבע דת או מין, זו שחובקת כול, זו שיש בה חסד ורחמים (בתוך המילה רחמים מסתתרת המילה רחם) זו שהיא המקור מעיין המים המרעננים והמשיבים לחיים, מתעוררת ומבקשת להיות.

 

עיסוי רחם לאיזון הורמונלי 

עיסוי הרחם  מרפה את אזור האגן, שרירים ורצועות, ומאפשר לנו להרגע אל תוך השינוי שאנו חוות. גם בגיל הזה אנו פוריות, השחלות הרחם החצוצרות כאיברים נשארים באגן ומתחילים לתפקד רוחנית.
עיסוי הרחם מצד אחד מוריד את הלחץ הפיזי שהגוף חווה כתוצאה מהתנודות ההורמונליות הטבעיות, משפר זרימת דם ונוזלים, ומצד שני העיסוי מאפשר התחברות חדשה והקשבה חדשה לרחם שלנו שמבקשת להכיל תודעה חדשה.
 
 
גיל המעבר הוא עוד פאזה בחיי האישה, יש כאלו שחוות את התקופה הזו כשחרור ושמחה, ויש כאלו שסובלות מגלי חום הזעות לילה דכדוך ויובש של עור הפנים ובכלל. הדיקור הסיני יכול לעזור לאישה לעבור את פאזת גיל המעבר ללא כל התופעות וללא הסיכונים של ההורמונים הסינטטים.
 
 
 
 
המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית.בכול מקרה של בעיה רפואית או בזמן נטילתתרופות יש להתייעץ עם הרופא המטפל.

 

פרסום ראשון :10/07/2009 22:15:38
עדכון אחרון :26/12/2019 12:00:13