להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

לא מקבלת מחזור מחזור לא סדיר

לא מקבלת מחזור?
מה זה אומר ברפואה הסינית?
והאם הרפואה הסינית יכולה לעזור?

 

 

                            
                    מחזור לא סדיר ביוץ לא סדיר
 
מחזור האישה ברור : דימום ויסתי – ביוץ – דימום ויסתי או הריון, פשוט מאוד, לא?
ומה קורה אם את לא מקבלת מחזור ?, כשאין דימום ויסתי, מהן הסיבות לכך?
 
ברפואה המערבית יכולות להיות מספר סיבות לעובדה שהאישה אינה מקבלת מחזור או מדוייק יותר לומר : אישה שאינה מקבלת וסת כלומר דימום חודשי.
 
הסיבה הראשונה להעדר דימום וסתי צריכה להיות בדיקת הריון, אולי את בהריון? אם ערכת בדיקה והיא יצאה שלילית, יש לפנות לגניקולוג/ית לבדיקה מקיפה יותר שכוללת בין היתר בדיקת דם הורמונלית .
 
העדר מחזור ברפואה המערבית לרוב יעיד על בעיה בביוץ, כלומר אין ביוץ תקין הביוץ הוא מאוחר או שיש העדר ביוץ, הבעיה הנפוצה ביותר נקראת: תסמונת השחלות הפוליציסטיות .
 
בתסמונת זו יש הרבה ביציות שמתפתחות, אך אף אחת מהן איננה גדולה דיה ואינה יכולה ליצור ביוץ תקין, לכן הגוף מתרגם את זה ל: העדר ביוץ, והתוצאה תהיה: העדר דימום ויסתי.
 
ישנן סיבות נוספות ברפואה המערבית, אולם ברצוני לסקור את הזווית של הרפואה הסינית כמענה לבעיה של מחזור לא סדיר, תופעה זו של מחזור לא סדיר נקראת גם: אמנוריאה משנית ויכולה בעתיד להוות בעיה להכנס להריון, ואף ליצור בעיות פיריון.
 
 
                         מחזור לא סדיר – רפואה סינית , דיקור סיני
 
הזווית של הרפואה הסינית פתוחה יותר, היא מתבוננת על גוף האישה באופן שונה, זו אינה רק מכניקה, אלא זו גם אנרגטיקה.
אם כך יש מספר דברים שאישה זקוקה לה על מנת שהמחזור החודשי שלה יהיה סדיר:
 
1. דם -
 
אישה זקוקה לדם ! ויותר מזה הרחם זקוק לדם, אלא שנשים מאבדות דם כל חודש וכך כל ייצור הדם נאבד. יש חשיבות עליונה ליצירת דם אחרי סיום הדימום החודשי, יש נשים שמסיבה כזו או אחרת יש להן בעיה בייצור דם תקין בגוף.
 
ייצור הדם איננו מצב שמחייב תוצאות של בדיקת דם ברפואה מערבית, כשיש תוצאה כזו כמו ברזל נמוך או פריטין בחוסר או B 12 נמוך, זה מעיד שיש כבר חוסר ברמת הגוף, החוסר דם של הרפואה הסינית היא עדיין ברמה האנרגטית, זה יכול להיות תוצר של מערכת עיכול חלשה, שממנה האישה יכולה לספוג ולהפוך מזון לדם.
 
נשים עם נטיה לצמחונות, דיאטה לא מוזנת, עצירויות או שלשולים, גזים או כל בעיה אחרת במערכת העיכול, תהיה להן נטיה לחוסר דם ע"פ הרפואה הסינית.
במקרה כזה יש צורך לעשות שינוי תזונתי, דיקור סיני לחיזוק הדם, וצמחי מרפא.
 
2. צ'י -
 
צ'י משמעותו אנרגיה, כלומר הרחם זקוק לדם ואנרגיה, אנרגיה זה תנועה. מחזור וסתי זקוק לתנועה, אם אין תנועה אין חיים, על שלל הסבריו. מעצם המילה מחזור אנו מבינים שיש וחשוב להדגיש את התנועה במחזור החודשי הנשי.
 
אם מסתכלים על תסמונת השחלות הפוליציסטיות או כל בעיה אחרת שבגללה אין דימום וסתי, אז פשוט אין תנועה וצ'י, כי אין מה שיניע את הדם, יש תקיעות של אנרגיה.
 
לרוב יחד עם התקיעות של האנרגיה מתווספת גם תקיעות של דם, וזה הגיוני אם אין תנועה אין הנעה של חומר.
 
יש לזכור שהכל תלוי בהכל, לכן אי אפשר רק לחזק דם כמו שציינתי בסעיף הקודם מבלי להניע אותו.
נשים כאלו יסבלו גם מעצבנות, גודש בחזה, תחושה של חום פנימי ועוד..
 
 
3. חום
 
אישה נוטה לסבול יותר מקור, ברפואה הסינית נשים הן יין ומשוייכות לחומר. אבל בגלל שלרוב חסר לנשים חומר, וחומר זה דם, אז הן נוטות לסבול יותר מקור, כל גבר ממוצע יעיד שבחורף האישה שלו גונבת לו את השמיכה בלילה ושמה את כפות הרגלים הקפואות שלה על כפות רגליו כאילו הן היו תנור חימום.
 
לרוב אם הבעיה היא בביוץ יהיה חסר חום לאותה אישה.
בביוץ תקין הטמפרטורה של הגוף עולה בחצי מעלה עד מעלה, וזה תקין.
 
כשאין ביוץ תקין או שהביוץ מתמהמה, הבעיה נעוצה בחום נמוך באזור השחלות, מה שלא מאפשר לביצית להבשיל. תשאלו כל ביצה של תרנגולת כמה חם לה כשהתרנגולת דוגרת עליה :) .
במקרה כזה חום שגם הוא אנרגיה וסטרטר מניע, יהיה תשובה הולמת.
יש אפשרות לחמם מקומית בבטן תחתונה עם צמח המוקסה, להשתמש בצמחים סיניים לחימום הרחם וחיזוק הביוץ, וכמובן דיקור סיני .
 
האיקקלומין שהוא הורמון סינטטי שתפקידו להאיץ ביוץ למעשה באנרגטיקה הסינית הוא מחמם ולכן אישה תחווה תופעות של:גלי חום רירת רחם דקה, כי החום מאדה נוזלים.
הצמחים הסיניים שיכולים לעשות פעולה דומה באים משולבים יחד: צמחים מחממים וצמחים מקררים, וכך יש איזון.
 
לעומת זאת נשים שסובלות מביוץ מקדים כנראה שיש עודף חום באזור השחלות והביוץ מתרחש מוקדם מהצפוי, במקרה כזה יש להאט את התהליך. אולם לבעיה זו ישנן אפשרויות נוספות שניתן לעמוד עליהן בפגישה הטיפולית הראשונה.
 
 
4. מרידיאנים מיוחדים
 
ברפואה הסינית יש מספר מרידיאנים מיוחדים והם אחראים בעיקר על הפוריות ועל מחזור תקין כמו גם על ההריון.
 
הראשון : מרידיאן העיבור – שרק משמו ברור מה חשיבותו, ניתן להשתמש בו ולחזק דרכו את תפקודי הרחם והביוץ והמחזור.
מרידיאן צ'ונג – שהוא אחראי על תנועת הדם בגוף, דרכו אפשר להשפיע על עוצמת ותנועת הדם, ניתן לכוון את תנועת המרידיאן לרחם ולשחלות. הוא גם אחראי על בחילות בהריון.
יש להיות במקרה הזה מתוזמנים עם המחזור החודשי.
 
מרידיאן יין וויי – אחראי על ייצירת דם.
מרידיאן יין צ'יאו – אחראי על ייצירת ביוץ יחד עם הצ'ונג.
המרידאנים המיוחדים הינם מרידיאנים עמוקים שיש לדעת כיצד להשתמש בהם נכון במה שקשור לפוריות ונשים על מנת לקבל תוצאות מתאימות.
אחרי שהשתתפתי בקורס שנתי של מרידאנים מיוחדים הבנתי את חשיבותם וערכם וכמובן יכולתם ליצור מחזור תקין באישה שלא מקבלת מחזור.
 
אלו הם הגורמים העיקריים בנשים שסובלות ממחזור לא סדיר או מדוייק יותר מביוץ לא תקין שגורם למחזור וביוץ לא סדיר, ברפואה הסינית.
 
הרפואה הסינית יכולה לעזור לבעיה זו בהצלחה מרובה, אולם על האישה לדעת שתהליך זה יקח זמן, ומדוע?
מכיוון שכל בעית פוריות היא הליבה של האישה, הבעיה איננה החלה לפני יומיים אלא סביר להניח שהיא התחילה עוד בילדות או נעורים, בזמן קבלת המחזור הראשון, לכן יש לשנות משהו בעומק של ההוויה הנשית, כמעט להכנס לקוד הגנטי הפנימי ולשנות שם משהו, וזה..תהליך שלוקח זמן וכמה מחזורים (בערך ארבעה חודשים) אולם התוצאות שוות כי הגוף חוזר למקצב הטבעי שלו ללא תופעות לוואי.
 
חשוב להדגיש כי איבחון מדוייק ברפואה סינית מתבצע בפגישה הראשונה , בפגישה זו חוץ מהתשאול וההיסטוריה הרפואית בודקים גם דופק ולשון. אחרי איסוף כל הנתונים ניתן לקבל תמונה שלמה ואבחנה מדוייקת ברפואה הסינית.
הפגישה הטיפולית הראשונה היא החשובה ביותר, לכן אני תמיד ממליצה להגיע לטיפול הראשון ממוקדים מרוכזים ורגועים.
 
כתבות נוספות בנושא:
 
 
 
 
 
המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית.בכול מקרה של בעיה רפואית או בזמן נטילתתרופות יש להתייעץ עם הרופא המטפל.
 
פרסום ראשון :28/04/2009 15:54:15
עדכון אחרון :10/04/2020 18:54:18