להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

רפואה משלימה / רפואה סינית פריון ואי פיריון - פוריות בנשים

מהי נקודת המבט של הרפואה המשלימה על אי פיריון בנשים? ומה נקודת המבט של הרפואה הסינית בנושא?

 

 

                   דיקור סיני פריון / פוריות
                     
אי פריון בנשים הפך להיות תופעה נפוצה בעולם המערבי. במאמר הנ"ל לא אסקור את הסיבות הנפוצות לבעיה זו לפי הרפואה המערבית, אלא דווקא אדגיש את ההסתכלות של הרפואה המשלימה ושל הרפואה הסינית בפרט : דיקור סיני וצמחי מרפא בנושא : אי פריון בנשים, וכיצד ניתן לטפל בבעיה זו.
 
ראשית אתחיל ואדגיש כי לא מדובר כלל בבעיה אלא במצב, מצב פיזי או מצב נפשי, וכל מצב ניתן לשנות!. אישה לפי הראיה של הרפואה הסינית היא יין Yin    כלומר חומר מסה, בהשוואה לגבר. הרחם שנקרא בסינית: Bao  במשמעות מעטפת, תפקידו העיקרי הוא לשמש בית הארחה, מעטפת לעובר. שם נרדף לרחם בסינית הוא: היכל העובר. שם זה מציין את החשיבות העליונה שהסינים העניקו לרחם.
הרחם כמקום שמכיל , כמקום שהוא למעשה חלל ריק שממתין להתמלא, דואג באופן טבעי לספק לעצמו הזנה טובה של דם וצ'י.
דם טוב יתבטא בדימום וויסתי שנמשך עד שבוע ימים, לא דימום מועט, ושהצבע יהיה אדום לא כהה מידיי ולא עם הרבה גושים.
 
מהם הסיבות שיכולות למנוע כניסה להריון או אי פריון בנשים ע"פ הזווית ראיה של הרפואה הסינית והרפואה המשלימה, וכיצד יכולה רפואה הסינית והדיקור סיני בפרט לעזור במצב זה?
 
1.האם האישה סובלת ממחסור בדם?
 
זוהי שאלה חשובה בהסתכלות של הרפואה הסינית. הרחם זקוק לדם עשיר ובאיכות טובה על מנת להזין את התינוק, חוסר דם יכול להעיד על מערכת עיכול שלא מתפקדת היטב שיש ספיגה לקויה של ויטמינים ומינרלים מהמזון או בשפת הרפואה הסינית מערכת העיכול לא מצליחה להפוך מזון לדם.
במצב כזה יש לתמוך במערכת העיכול לא רק דרך דיקור סיני אלא גם דרך תזונה נבונה שבונה דם.
ברגע שיש מספיק דם שמגיע לרחם תהיה התעברות.
סימנים לחוסר דם: דימום וסתי מועט, פנים חיוורות, עייפות, צפורניים שבירות, נשירת שיער, נימול בגפיים, דפיקות לב, לשון חיוורת.
חשוב לציין חוסר דם ברפואה סינית אינו חייב להקביל לחוסר דם לפי הרפואה המערבית במשמעות של מחסור בברזל או B12 .
 
2.שמירה על טמפרטורה חמה באזור הרחם / בטן תחתונה-
 
הרחם אוהב חום, טמפרטורה נעימה שתעזור ליצירה הנעה ושגשוג של דם. לפי הרפואה הסינית קור נוטה לפלוש לתוך האיברים הפנימים בעיקר מערכת עיכול ורחם, לכן על כל אישה לשמור על אזור הבטן התחתונה ואזור הרחם בפרט כל הזמן חם.
קור שחדר לאזור זה יגרום להאטת התנועה ואף להקפאה, הדם לא יוכל לנוע ותיווצר חסימה מקומית.
חשוב לחמם את המקום במוקסה, צמח סיני, וגם לדקור מקומית להניע חסימות, מהמטופלת יש לבקש לא ללבוש חולצות בטן שחושפות את הבטן התחתונה, ולא לאכל מזון קר.
סמפטומים אפשריים: תחושת קור מקומית, כאבי בטן מכווצים שמוקלים בחום, הפרשות ווגינליות לבנות שקופות, עייפות וחיוורון.
 
3.צמחים מחזקי דם ותומכים ברחם ובמערכת ההורמונלית-
 
אם הבעיה הורמונלית ע"פ הרפואה המערבית, ישנם צמחים שמחזקים את המערכת ההורמונלית, ומעוררים אותה לפעול. יש צמחים שמחזקים דם כמו: אנג'ליקה סינית Dong Gui  ויש צמחים שמעודדים ביוץ . כל הכוונה לתמוך במערכות הגוף.
שימוש בהורמונים לא תמיד פותר את החוסר איזון, מגיעות אלי נשים שמשתמשות בהורמונים לעיבוי רירית הרחם, ובכל זאת הרירית לא מתעבה, מדוע? כי חסר משהו אנרגטי.
יש להבין הורמונים סינטטים הם שולטים במחזור הויסתי הנשי, לאישה ולגוף האישה אין שליטה טבעית, ואם ההורמונים לא מצליחים לעבות רירית רחם, סביר להניח שהשורש נעוץ במקום עמוק יותר, שאליהם ההורמונים הסינטטים לא מגיעים, המקום הזה הוא המקום האנרגטי שהרפואה הסינית מתמחה בו. בראיה האנרגטית של הרפואה הסינית יש להתבונן גם במרידיאנים המיוחדים.
 
4. המרידיאנים המיוחדים והפריון הנשי-
 
ע"פ הרפואה הסינית ישנם מרידיאנים שחוצים את הגוף, אלו תעלות אנרגיה, ישנם מרידאנים מיוחדים שהם מרידיאנים עמוקים וקדומים שיש לטפל בהם בבעיות פיריון ושמותיהם:
Chong, Cv, Yin-Yang Qiao, Yin wei אלו מרידאנים חשובים שאחראים על פיריון יצירת דם/עיבוי רירית הרחם, ומחזוריות ויסתית כולל ביוץ.
רוב החסימות ברמת הפיריון מתבטאות דרך אי תפקוד של מרידיאנים אלו.
 
5.צלקת מקומית-
 
צלקות מקומיות בבטן תחתונה אצל נשים יכולות להיות חסם לכניסה להריון מאחר והצלקת כגון: ניתוח להוצאת ציסטה , ניתוח קיסרי או כל ניתוח אחר חותך מרידיאנים האחראים לעיבור.
עד שלא תתוקן הזרימה המקומית, המרידיאן שהוא כמו תעלה או כביש, יהיה תקוע ויגרום לפקק ולא ישחרר תנועה של צ'י ודם לרחם.
במצב כזה יש להשתמש בדיקור מקומי לפתוח את הפקק, העיבור ותהליך המחזור הוסתי יסתדר מעצמו.
 
6.גדילה רוחנית-
ישנן נשים שע"פ בדיקות מעבדה הכל תקין אצלן וגם אצל הבן זוג ובכל זאת אין עיבור. ברוב הפעמים נשים אלו זקוקות לגדילה רוחנית אנרגטית ותו לא, לעיתים יזדקקו לשלב את הטיפול האנרגטי רוחני עם דיקור סיני, וההריון יופיע.
החסימה הרוחנית אנרגטית יכולה להגיע מגורמים שונים: מטראומה מינית, טראומה מקומית, לחץ חברתי להבאת ילד לעולם כשהתודעה לא בטוחה בזה, מערכת יחסים ישנה שיש לשחרר למרות שאנו במערכת יחסים חדשה, איזון שתי אונות המוח ועוד...
 במקרה הזה (וכמובן בכל המקרים) הנשמה יודעת את הנתיב הריפוי הרוחני, ברגע שזה מתרחש מתרחשים עוד דברים.
 
7.שימוש בפרחי באך-
 
פרחי באך הם אחד מנפלאות הבריאה, הם עוזרים לאדם להדהד עם היקום. ניתן לשלב את הפרחים בזמן הטיפולים, ההריון, הלידה, ואחרי הלידה.
מגיעות אלי נשים שדימוי הגוף שלהן נחות, הגוף הוא רק מכונה, דוקרים אותו, מלעיטים אותו בהורמונים, מגרדים את הרחם כדי לגרום לשגשוג הרחם, שואבים ביציות ורוב הטיפולים כואבים ופולשניים, אין אינטימיות המתבקשת בתהליך של הפיכת אישה לאם.
פרחי באך יכולים לשחרר את הטראומה שהגוף/נפש והאישה חווים, ליצור אחדות במקום ניתוק, הגוף הוא לא רק כלי אלא הוא מהות, לעזור לחזק את הבטחון העצמי, לעיתים האישה רוצה לוותר ולהרים ידיים פרחי באך יכולים לחזק אותה מנטלית.
 
 
8.חיבור האישה למהות הנשית-
 
האזור של הרחם הוא אזור נשי מדהים, הוא החיים בהתהוותם, נשים רבות עם או בלי בעיות פיריון יוצרות נתק רגשי עם רחם, הן הופכות את כל אזור הבטן למקום שמתעלמים ממנו, לשם דוחפים כלים קרים או מכשירים חדים, לאזור הבטן מזריקים הורמונים שיוצרים סימנים כחולים וחורים.
לנשים אלו קודם כל אני ממליצה להתחבר לגוף ולרחם, לעשות עיסוי מקומי עם שמן שקדים, ולדבר לרחם, גם הרחם כאיבר מרגיש פגוע.
תוך כדי העיסוי יש לדבר לרחם ולהגיד לו שהוא מדהים ויפה ושאני אוהבת אותו, ושאני שמחה שהוא שלי, שאני תומכת בפעילות שלו בכל דרך אפשרית אם זה בתרופות מערביות או בדיקור סיני  אורה סומא או פרחי באך, שהרחם הוא יופי הבריאה.
הסינים אומרים :  The mind leads the Qi כלומר התודעה מוליכה את הצ'י, את האנרגיה, ובמקרה הזה היא מוליכה את התודעה הבריאה אל הרחם.
 
למעבר לפורום נא לחץ/י כאן
 
 
המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית. בכול מקרה של בעיה רפואית או נטילת תרופות יש להוועץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע.
פרסום ראשון :18/11/2008 13:05:47
עדכון אחרון :10/04/2020 17:13:39