להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

כאב גב תחתון / פריצת דיסק

כאבי גב תחתון זוהי בעיה נפוצה וכרונית ,
הדיקור הסיני יכול לעזור יותר משנדמה.
 
 
 
 
יועד , בחור בן 28, חייכן נצחי, הגיע אלי  לטיפול בדיקור סיני כשהוא סובל מכאבי גב תחתון, כאלו שהוא לא יכול לזוז או לנוח כדבריו. גם כשהוא דיבר על הכאב הוא דיבר בחיוך וצחוק, כך שלא ממש הבנתי אם הוא רציני.
 
הוא סטודנט ואת רוב שעות היום הוא מבלה בישיבה שמכאיבה לו מאוד בגב התחתון, בשאר השעות הוא עובד במשמרות בבית קפה, את המשמרת בעבודה הוא מעביר בעמידה, שגם היא קשה לו, במילים אחרות, עכשיו הבנתי שהוא סובל.
האורטופד איבחן אצלו שחיקת סחוס בחוליות הגב התחתון של L5-S1, והמליץ לו לעשות דיקור  סיני להקלת הכאב.
 
באמצע התשאול ביקשתי מיועד לבחור ארבעה בקבוקי צבע -אורה סומא, הוא שמח מהבקשה בחר מהר והניח את הבחירה לפני.
המשכתי בתשאול :
 
הוא סובל מהבעיה כבר שנה, כנראה והכול החל מתקופה לא טובה שלו שהיה משחק כול יום שעתיים שלוש כדורסל, באותה תקופה הוא לא היה אוכל מי יודע מה אם בכלל (יועד בחור בעל מבנה גוף רזה), הוא היה משחק כדורסל עם נעלי התעמלות כנראה לא מתאימות, הרופא האורטופד אמר שאולי זה קשור גם לסטרס נפשי, אך יועד טוען שהוא בחור זורם ולא לחוץ.
 
התבוננתי בבקבוקי האורה סומא , בקבוק הריפוי שיועד ביקש לעצמו היה קשור לדמות גברית ובעלת סמכות שאיתה עליו להתמודד.
 
ע"פ הרפואה הסינית הגב שייך למהות יאנג כלומר לצד הזכרי שבנו ועמוד השדרה שייך למרידאן GV שגם הוא מרידיאן יאנג .
 
שאלתי אותו בעדינות מה קורה עם דמות הסמכות בבית או בלימודים ומה קורה עם אבא?
הוא פער עיניים, וחייך במבוכה, התעשת מיד ואז אמר:
אבא נפטר לפני שנה, עוד חודש מתקיימת האזכרה למותו.
 
שתקתי. הוא הוסיף:
הכאבי גב התחילו בתקופה שהוא גסס, שלושה חודשים אני הייתי המטפל שהיה צמוד אליו, (הם שלושה אחים במשפחה), הצטבר אצלי הרבה מתח שהייתי פורק אותו במשחקי כדורסל מטורפים, היה קשה לי לחזור הביתה ולראות את אבא במצב הזה.
 
האמת, שגם עכשיו אני במתח נוראי לקראת האזכרה, אני לא יודע איך זה יתנהל, מאז שאבא נפטר אני לוקח על עצמי את עול הפרנסה ותפעול המשפחה, וזה קשה מאוד, כי אני גם לומד וגם מפרנס את עצמי ואת המשפחה, והכאבים, פתאום הוא מחייך, כמו שיש פטיש 5 קילו בגב, כאב שלא מרפה. בשנה האחרונה, הוא מוסיף, יש בי עצבות אחרי מות אבא.
 
מעניין לגלות שברפואה הסינית המרידיאן שמשלים את מרידיאן ה GV  שנע לאורך עמוד השידרה, הוא ה CV  שנע לאורך הבטן ממולו, פירושו המילולי של המילה CV מסינית זה: אדם שלוקח על עצמו אחריות, משא מטלות, הבנתי שיש פה חוסר איזון בין שני מרידיאנים אלו, הקדמי שנע לאורך הבטן והאחורי שנע לאורך עמו"ש.
 
מה הציע לך הרופא?התעניינתי.
בעיקר משחות וזריקות שלא עזרו, כדורים נגד כאבים ואפילו נגד הדיכאון שאני חש, אבל באלה של הדיכאון אני לא רוצה לגעת.
 
הדופק של יועד היה חזק ומלא וברוב העמדות מתגלגל, הבנתי שיש תקיעות שצריך להניע ולפנות, הפתיעה אותי עמדת הלב בדופק שהייתה ריקה.
בטיפול הראשון התמקדתי בהנעת התקיעות והזנת הלב.
 
במפגש השני יועד חזר והתחיל את השיחה באופן פיוטי: משהו במעטפת השתנה, אני מרגיש יותר מרומם עם מצב רוח טוב, ההבנה נדקרה לדבריו.
מה עם כאבי הגב? שאלתי.
אותו הדבר. הוא ענה.
 
בבדיקת הדופק הרגשתי שעמדת הלב התמלאה, עדות לשיפור במצב הרוח, אך הדופק נשאר תקוע במיוחד בעמדת האדמה. בחרתי לדקור אותו בנקודות שמניעות אדמה, והוספתי נקודה על מרידיאן ה GV אותו מרידיאן יאנג זכרי, עם מוקסה שזה צמח מחמם מניע ומזין.
 
מתי האזכרה? שאלתי.
עוד שבועיים. הוא ענה.
איך אתה מרגיש עם זה? שאלתי, הוא צחק.
אחרי ארבעה ימים הוא טילפן אלי. בדר"כ מטופלים מתקשרים אחרי טיפול אם יש בעיה או שכאב מחריף,
 
 עניתי לשיחה..הלו..
אוריה,אני מתקשר להודות לך, אני לא מאמין, תמיד חשבתי שדיקור סיני זה עבודת אלילים ומסטיקה, אף פעם לא האמנתי בזה, אבל זה מדהים, כמעט ואני לא מרגיש כאב גב, אני יכול לשבת,אפילו בעבודה העירו לי שאני לא מתלונן על העמידה הממושכת וכאב הגב.
 
נשמתי לרווחה. לא תמיד ברור כיצד גוף המטופל יגיב לטיפול, לעיתים כאב יכול להחריף במיוחד אם מניעים תקיעות, למזלו של יועד הגוף לא הגיב בכאב.
הזכרתי לו שיש עדיין עבודה על הגוף-נשמה.
 
הטיפול השלישי התמקד בהמשך ההנעה של התקיעות בגוף וחיזוק הגב התחתון, עם כוונה לבנות אדמה יציבה, זאת שהתערערה עם מות אביו, כמו בתודעה כך גם בגופו.
 
איך עברה האזכרה לאבא? התעניינתי.
מצויין, הוא אמר, לא היו בעיות, לא עם הגב ולא עם המשפחה, עבר שקט, אבל עכשיו יש לי בעיה חדשה, הוא ציין, אני כול הזמן מתעמת עם המרצים בלימודים, אולי יש נקודה שאפשר לדקור אותם, זה עזר לגב שלי אולי זה יעזור גם להם?
 
מצא חן בעיניו הדיקור, הוא כבר לא בחור סקפטי. (הוא תמיד היה סקפטי מוסיפה קרן מור מהחמישיה הקאמרית)
 
 
 
 
 
המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית .בכול מקרה של בעיה רפואית או בזמן נטילת תרופות יש להוועץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע
פרסום ראשון :27/06/2008 20:11:04
עדכון אחרון :25/07/2016 13:57:19