להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

דאורדורנט ללא אלומיניום

"הקיץ יהיה חם ועכשו לידיעה אינטימית.."
 
 
 
לאחרונה דובר רבות על נושא האלומיניום כרכיב מזיק הנמצא בתוך הדאורדורנטים שכולנו משתמשים יום יום, כחומר החוסם את הנקבוביות ומונע זיעה. חסימת הזיעה נקרא : אנטי - נגד , פספירנט - הזעה , אם כך דאורדורנטים הנקראים אנטיפספינט הינם מונעים הזעה ע"י חסימת הנקבוביות , אחד החומרים אם לא העיקרי שביניהם  שחוסם את הנקבוביות היינו האלומיניום.
 
הזיעה קשורה לוויסות הטמפרטורה של הגוף והפרשת רעלים מהגוף דרך העור. העור ברפואה הסינית נחשב לריאה השלישית ובא לציין את חשיבות הנשימה של נקבוביות העור.
 
דאורדורנט שנקרא : אנטיפספירנט משמעותו: מונע זיעה, במשמעות עצירה ואטימה של נקבוביות בית השחי שתפקידם לפנות את הטוקסינים -רעלים המצטברים בגוף, לעיתים בעקבות החסימה המקומית בלוטות הלימפה שנמצאות באזור זה מתנפחות  מהשימוש או הרגישות לדאורדורנט אנטיפספירנט המכיל אלומיניום, וזה גם כואב וגם לא נעים. הפסקת השימוש בדאורדורט אנטיפספירנט תחזיר את גודל בלוטת הלימפה בבית השחי, לגודלה הטבעי.
 
יש המקשרים את השימוש בדאורדורנט המכיל אלומיניום למחלת הסרטן, בעיקר לסרטן השד, וגם לאלצהיימר.
 
הממסד הרפואי והמדעי אינו רואה קשר בין מינוני האלומינויום המצויים בדאורדורנטים למחלות שצויינו למעלה או למחלות אחרות, לטענתם אין מחקר המאשר טענה זו(1), אך לנשים שעברו סרטן השד ממליץ הממסד הרפואי להמנע משימוש בדאורדורנט אנטיפספירנט - כלומר דאורדורנט המכיל אלומיניום , על מנת לא לאטום את בלוטות הלימפה הנמצאות בבית השחי.
 
יש לזכור כי אומנם המינון של האלומיניום בדאורדורנטים הוא נמוך אך השימוש היומיומי במשך שנים ללא הפסקה, "עוזר" ו"תומך" בספיגה שלו לתוך מחזור הדם ולהצטברותו בגוף, ושוב, האלומיניום היא מתכת רעילה! בזאת אין ספק, ויש מספיק מחקרים המאשרים טענה זו.
 
מה עושים?
 
ראשית קוראים את האותיות הקטנות בתוויות מאחורי הדאורדורנט. אם רואים שכתוב אלומיניום, לחשוב שנית אם כדאי להשתמש בדאורדורנט זה. ההמלצה שלי, לא להשתמש.
 
ניתן להכין בבית דאורדורנט טבעי מתמציות אתריות או מסודה לשתיה, אולם לא לכולם זה מתאים, פרקטי או נוח, ולא תמיד הדאורדורנט הביתי מחזיק מעמד כמונע ריח לכול היום .
 
חשוב לדעת שהריח המתנדף מבית השחי מקורו בבקטריות שמתפרקות, לרוב שינוי תזונתי משפר את חריפות הריח.
 
מאכלים ושתיה כמו: קפאין, חילבה, קארי, עמבה, מחריפים ומעצימים את ריח הזיעה כמו גם את גווניה הארומתיים (לעיתים גם תרופות או מחלות או שימוש בצמחים יכולים להחריף את הריח).
לרוב הורדת מזונות אלה והוספת כלורופיל לתזונה כדוגמת: עשב חיטה, עשב שעורה, ירקות ירוקים, מנקה ומטהרת את הדם ומשפרת לטובה את ריח הזיעה.
 
יש לציין שלמעט המאכלים שצויינו לעיל, כול אדם יכול להגיב למאכלים נוספים בצורה של ריח חריף מהזיעה, על מנת לזהות את המאכל , יש לעשות איבחון בתפריט ע"י השמטת מזון שנראה חשוד והמתנה לראות אם יש שיפור בריח הזיעה.
 
השאלה הנשאלת היא מדוע חברות הקוסמטיקה מרעילות אותנו? והאם אנחנו לא ראויים לחיות בחברה בריאה המצמצמת את הנזקים. ואולי עלינו לדרוש שעל כול מוצר מזיק יהיה כיתוב כמו שמופיע על סיגריות, על מנת לתת לצרכן את היכולת לבחור.
 
מה עוד נעשה, ומה עוד נקריב למען מודל היופי והשלמות שיצרו ועיצבו חברות הקוסמטיקה שמרוויחות על חשבוננו?
 
לכול מטבע שני צדדים, ואומר כי אכן נכון הוא הדבר שלא כול דאורדורנט נטול אלומיניום מצליח לסלק את הריח ובטח לא למנוע את ההזעה, מספר אנשים יעידו שדאורדורנט נטול אלומיניום לא נשאר איתך כול היום ולא תמיד מאפשר ניטרול ריחות רעים לאורך כול היום, אבל זה לא אצל כולם.
 
פתרון אחד לאלו שריח האדורדורנט ללא אלומיניום אינו מחזיק מעמד לכול היום, הוא לקחת את הדאורדורט נטול האלומיניום בתיק, ולמרוח אותו מתחת לבית שחי נקי, כמה פעמים ביום ממש כשם שאנו מורחים שפתון או שותים מים כמה פעמים ביום.
 
אפשרות נוספת היא להשתמש יחדיו בשני סוגים שונים של דאורדורנטים נטולי אלומיניום.
 
איננו יכולים להיות יותר צדיקים מהאפיפיור,כי לעיתים גם דאורדורנטים נטולי אלומיניום מכילים חומרים מזיקים אחרים כמו חומרי ריח לא ברורים וגם נגזרות של נפט או אלכוהול שלחלק מהאוכלוסיה יוצרת גירוי ויובש ונפט הוא כמובן גם כן רעיל, ופה מגיע המקום שבו עלינו לבחור מה אנו מעדיפים, איזה נזק הוא החמור פחות.
 
הפרסומות מלמדות אותנו שלא יפה או אסטתי להזיע, אך הן לא מספרות לנו על הסכנה שטמונה במוצר שהן מציעות שנרכוש.
 
אנו חיים במזרח התיכון אזור חם ולח וטבעי שנזיע, אנו חיים גם במעגל של חברה וקהילה ובטח איננו צריכים להחנק מריח של בקטריות שמתפרקות באזור בית השחי , כול זה נכון אולם עלינו גם לא לפגוע בבריאותנו בין אם זה עכשיו או בעתיד לבוא.
 
אין ספק שדאורדורנט נטול אלומיניום עדיף על פני האחרים למען בריאותנו, כמו שהפירסומת אומרת: 24 שעות ביממה!!
 
 
 
 
המידע המופיע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית. בכול נושא בריאותי או בזמן נטילת תרופה יש להתייעץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע.
 

   

פרסום ראשון :31/05/2008 09:52:52
עדכון אחרון :25/07/2016 14:04:18