להתייעצות או קביעת פגישה אנא מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

ריפוי קו הזמן

ב"אורה סומא", תרפיה באור וצבע, למושג ריפוי קו הזמן
יש חשיבות רבה.

                  

 

 

 

                                             

 
 
 
 
 
ריפוי קו הזמן הוא אחד המושגים המעניינים הקיימים ב"אורה סומא" אך גם המורכב שבניהם.
יתכן והקושי נובע מתוך המילה זמן.
 
בספר "אין מקום שהוא רחוק מדיי" של ריצ'ארד באך, מספר הסיפור עף בכול פעם על גבי בעלי כנף שונים, אל חברתו הילדה רעות, על מנת לחגוג איתה את יום הולדתה. תוך כדי המעוף הוא מבין ומתוודע אט אט אל האשליה בהאחזות במושגים: יום הולדת, הילדה גדלה ובאופן כללי אשלית המושג זמן.
 
במאמר זה אני פחות מעוניינת לגעת באיכות של המושג זמן ,אלא יותר בהבנת חשיבות יצירת קו הזמן ע"י בקבוקי האורה סומא ,בתהליך הריפוי.
 
כול אדם חווה בחייו איזושהי טראומה, מצב שזעזע את אמות הסיפים שבנפשו, לעיתים אדם העלה את אותה טראומה אל תודעתו והתמודד איתה,ולעיתים אדם הדחיק טראומה זו עד כדי כך שאיבן אותה והוא אינו יכול אף להזיל דימעה על קיומה.
 
לכול אדם טראומה אישית ,זו חוויה שלא ניתן להשוות אותה בין שני אנשים, זו חוויה שנחוות ברמת הנשמה ולאו דווקא ברמת הגוף הפיזי.
 
טראומה יכולה להיות מילים שנאמרו והנשמה חוותה אותם בעוצמה, מראות שניראו, או דברים שלא ממושו ויצרו אכזבה, טראומה זה אותו מצב שגרם לנו מאותו רגע שנוצר-
להמנע   ממגע אם פיזי ואם רגשי באותה חוויה טראומתית.
 
רק נשמת האדם יודעת את מהות החוויה הטראומתית, ורק האדם יודע על איזו חוויה טראומתית מדובר.
 
כול חוויה טראומתית יוצרת מעצור ברצף זרימת החיים, על פניו אנו ממשיכים לתפקד כרגיל הולכים לעבודה יוצאים למסיבות אוכלים ונהנים, אך הנשמה שזוכרת דברים לא ברמת הרישום הפיזי אלא הרישום האנרגטי זוכרת הכול, כול חוויה טראומתית, תהיה אשר תהיה ,משנה את קצב תנועת החיים ויוצרת חלל.
 
כול חלל ימשוך לתוכו משהו, מאחר ובחיים על פני כדור הארץ קיים כוח שמושך דברים אל תוך הריק. ראה ערך הרווח הנוצר בכבישי הארץ בין שתי מכוניות,כול רווח אפילו הקטן ביותר ,קורא למכונית שלישית להכנס בניהן כול טראומה יוצרת חלל, כי משהו השתנה בתוכנו, משהו שהחל בעבר וצעד לכיוון מסויים, לפתע פסק.
הפסקת הקו שהחל, שבירת רצף הזמן, יצירת החלל, משיכת משהו אל תוך הריק, יוצרת תגובה.
 
אין באפשרותנו להמנע משיח עם הנשמה, ילעג מי שילעג לקיומה, בסוף היא זו המנצחת. זו היא הבלתי נראית הבלתי נתפסת, החמקמקה, זו היא החלשה שעל פניה נראה שהיא ניתנת לשבירה ע"י מחיצה ולחיצה קטנה.
 
אך הנשמה ,כמו כול נשמה טובה, לא הולכת איתנו בדרכים קשות וכואבות, אלא היא ממתינה לשעה הנכונה על מנת להתגלות, ובאותו הרגע בו אנו לא מוכנים היא מופיעה מתוך אותו חלל, לחלקנו זה בצורת מחלה, לחלקנו בצורת משבר, כול אחד מהדהד בצורה שונה כמענה לקריאת הנשמה.
 
כול טראומה יוצרת את שבירת קו הזמן. באשליה שלנו המשכנו בחיים אחרי הטראומה, שמנו יוד על הפצע "השיטחי" ,והאיבר המשיך לתפקד שוב כראוי.
 
כשהטראומה עולה שוב בתודעתנו ומגלה לנו שלמעשה לא פתרנו את אותה נקודה כאובה מלפני שנים רבות, היא מבקשת שנהפוך את העקוב למישור, שנישר את ההדורים ,שנהפוך את המחלה למחילה ושנעז לחלום באמת על החיים שאנו ראויים להם.
 
האדם בוחר מתוך בקבוקי האורה סומא בקבוק אחד, זהו בקבוק הריפוי שלו    ,
 
          רק נישמתו של האדם יודעת איזה בקבוק זה יהיה
          רק נישמתו של האדם יודעת לבחור בקבוק זה
 
וכמו שהיא יודעת איזה חלל ניקווה בתוכה מהטרומה, היא יודעת איזה צבע ימלא חלל זה.
בפשטות אומר שיש לנו אינסטיקטים טבועים מראש, אני רעבה, אלך ואוכל משהו מתוק בעל ערך של סוכר, כי סוכר זוהי האנרגיה הזמינה ביותר לגוף ואנו יודעים זאת באופן מותנה משחר בריאתנו.
 
באותו אופן אנו יודעים זאת עם בקבוקי האורה סומא. אנו מרגישים משיכה לבקבוק אחד יותר מהשני, משהו בתוכנו מושך אותנו ללא שליטה למלא חלל, הצבע בדרכו המיוחדת האלוהית והנסתרת סותם את אותו חלל, מרפא אותו ולא מאפשר לו להשאר רעב ולהתמלא ברגעים חולפים של מזור אשליתי.
 
ברגע שנמלא את אותו חלל וניצור קו ישר למעשה ניצור את ריפוי קו הזמן.
כול טראומה יוצרת מעצור ומכשול היא מוציאה אותנו, בין נרצה או לא נרצה, מקו הזמן האמיתי שלנו.
בקבוק האורה סומא שתבחר יצור רצף קו אחד בין העבר ההוה והעתיד.
 
הבקבוק לא ימחק את הטראומה, הוא גם לא ישכיח את כאבה, הוא רק יעזור לה להיות בתוך רצף הזמן של ההתנסויות בחייך, הוא לא יעניק לה יותר כוח ממה שהיא צריכה, הוא לא יתן לה להמשיך ולדמם בחשכה, הוא יחפון אותה אל תוך המקום הבטוח של הצבע, הוא יזכיר לך כמה את אהובה, הוא ישחרר את הטראומה אל מקום שקט יותר של ריפוי והשראה.
 
בקבוק זה אינו מבטיח ריפוי לנצח כי החיים זה התפתחות ותנועה, אלא עוזר לך להדהד בקו הזמן של ההוה והעכשו, לחלץ את הנשמה מתוך החוויה התקועה בזמן עבר.
אם חווית אהבה נכזבת או אהבה שלא מומשה אולי משבר אמונה בתוך מערכת יחסים, יש לרפא את החלל שאותה חוויה יצרה בתוכך, אי ריפוי והשלמת החסר יגרור מערכות יחסים שיכשלו ויגרמו לך להרגיש ככישלון מהלך.
 
וכמו שהיינו ילדים שרנו: שולם שולם לעולם...המילה שולם באה מהמילה שלום שלם והשלמה,
להשלים עם העבר, להשלים את החוליה החסרה שנוצרה בעבר וברצף הזמן, לא ליצור חלל (חלל בעיברית זה גם אדם שמת  וגם חור ריק) שיקרא למשהו אקראי למלא את החסר שהיה ואיננו מאחר ואנו לא אוהבים להרגיש ריקים אנו רוצים להרגיש תמיד מלאים במשהו.
 
אם כך כאשר נשכיל בתבונה  להשלים את החלל בשלום, כשלם ,על מנת שנוכל להמשיך רגועים ובטוחים, נעים יד ביד כחטיבה אחת שלמה גוף ונשמה,הרי שנצעד בדרך הטבעית לנו ללא עוררין כביום היוולדנו.
 
רק האדם יודע איזה בקבוק חסר לו.
רק האדם יודע את השלום הפנימי הקורא לו לעשות עימו חסד של ריפוי קו הזמן.
 
פרסום ראשון :12/12/2007 11:28:21
עדכון אחרון :25/07/2016 14:32:49