פרחי באך

"בל תמנע פשטותה של שיטת הריפוי את שימושכם בה, מאחר שככל שתתקדמו יותר - תיווכחו במלוא פשטותה של הבריאה עצמה. אל תתיחסו למחלה, חשבו רק על מצבו של האדם במצוקה ועל גישתו לחיים. רפואה שלמה ומוחלטת לגוף באה מתוך הנפש עצמה, במעשיו הטובים יקרין האדם הרמוניה בכל אישיותו, כשאך ניתן לעשות זאת." דר' אדוארד באך.

מילים יפות ופשוטות אלו שיכות לדר' אדוארד באך, איש רגיש ובעל חוכמה רבה בתחום הרפואה. ברגישותו הרבה הוא ראה כי האדם מורכב מגוף ונפש, ויש להביא גם את הנפש לידי ביטוי בתהליך הריפוי. הוא לא נרתע מחשיבתו הייחודית והלא קונבציונלית אלא הלך עם האמת שלו עד הסוף, ויצר מערכת של בריאות טבעית בשיטת הרזוננס-תהודה. הוא קיבל השראה מהטבע, מהפרחים והעצים וראה בהם את יופי הבריאה ואת הבריאות בהתהוותה.

שיטת פרחי באך מבוססת על 38 תרופות-רמדיס, והתגלו ע"י אדוארד באך שהיה רופא ברפואה מערבית והומאופט באנגליה. ב1930 הוא וויתר על ההצלחה הרפואית ועל מקצועו על מנת להקדיש את זמנו לפיתוח תרופות הפרחים ושיטת ריפוי הנקראת על שמו "פרחי באך".

כל התרופות, הנמצאות בשימוש בשיטה זו, נרקחו מפרחים של צמחי בר, משיחים או עצים. אף אחת מהן לא גורמת לנזק או מביאה את האדם להתמכרות, הן מתייחסות למצב הנפשי של המטופל ומטפלות במצב רוחו, בפחדיו, דאגותיו שאיפותיו וכו..כגורם לחולי הפיזי.

הרמדיס של פרחי באך אינן גורמות לתופעות לוואי והן בטוחות לשימוש, בתינוקות עם לידתם, בילדים, בנשים הרות ובאנשים שנוטלים תרופות .