קבלו יעוץ מהיר ובחינם!

מילים שמנסות לגעת

לפני כמה ימים העברתי הרצאה בנושא " רפואה סינית" בפני קבוצת זקנים תימניים בבית אבות בפתח תקווה. כידוע לכם ,או שלא, אני תימנייה ואני אוהבת להעביר הרצאות, ויותר מזה לדבר על רפואה סינית, כך ששמחתי מאוד כשנקרתה בפני הזדמנות זו.

לפני כמה ימים העברתי הרצאה בנושא " רפואה סינית" בפני קבוצת זקנים תימניים בבית אבות בפתח תקווה. כידוע לכם ,או שלא, אני תימנייה ואני אוהבת להעביר הרצאות, ויותר מזה לדבר על רפואה סינית, כך ששמחתי מאוד כשנקרתה בפני הזדמנות זו.

אחרי ההרצאה התבקשתי לתת טיפול במגע לזקנים, "לא משהו רציני או לוחץ" ביקשה האחראית בקול שקט ונעים "הם זקנים עם מחלות כרוניות ,רק ככה משהו מלטף".

"אין בעיה" , עניתי, ועם חיוך התחלתי לטפל.  עם המטופלת הראשונה הבנתי שלזקנים חסר מגע ואהבה, איננו יכולים להסתכל עליהם מתוך פחד שכך נראה את עצמנו באחד הימים: שפופים, מקומטים, חולים וקוטרים, לכן טיפלתי בהם עם הרבה כוונה וסבלנות, מטופלת אחרי מטופלת אחרי מטופל אחרי מטופלת.ואז התיישב על הכסא סבא זקן איש דתי ירא שמיים, עם חולצה שבימים טובים הייתה לבנה, מכנס שחור שגדול עליו בשתיים שלוש מידות מהודקותבחגורה , על ראשו חבש מגבעת שחורה וסימונים בצידי האוזניים (בתימנית סימונים זה פאות (התחלתי בטיפול, מסאז' בגב העליון, הוא לא התלונן שכואב לו משהו, הוא רק שתק 10 .דקות שתק.

כשהסתיים הטיפול אמרתי לו "סבא, הטיפול הסתיים" וניגשתי לקבל את פניי המטופל הבא. הוא קרא לי לשוב. חזרתי, ניגשתי אליו. הוא אמר לי "בואי, תתכופפי". עוד סבא חרמן אחד, חשבתי לעצמי, מה הם חושבים לעצמם? אם הוא יגע בי בלי רשות אני אסטור בפניו לפני כולם , ולא מעניין אותי כלום! שיראו ויראו! התכופפתי לעברו. הוא הניח את ידו המקומטת על ראשי,ואז שמעתי מילות תפילה וברכה מספר תהילים בוקעות מפיו, מילים מתוקות, בשפה עתיקה, מילים רכות מלאות כוונה טובה ואמיתית, שלא שמעתי כ"כ הרבה שנים מאז שסבי נפטר. והן עטפו אותי , המילים, ואני עמדתי שם, קשובה, והזמן עצר, היינו שם הסבא אני והמקום הסבא בירך בתימנית עתיקה ואני עניתי אמן בעיניים דומעות.

היום הכול הולך בחישובים מדויקים, ולשם כך הכינונו מראש ספר עב כרס שמכיל ההההההההההההההההההכול !!!הכול אירוני , סרקסטי, ציני, מכאני, נעלמה התמימות והאמונה. "אין מקום בשבילך" אמרנו לה "תן לי ואתן לך" .

מה לא שמעת אמונה יקרה? היום אין לתת סתם כי בא לילתת, אפילו המרצה באוניברסיטה בחוג לכלכלה ומנהל עסקים דיבר איתנו על תועלות שיווקיות וכדאיות כלכלית. והנה הסבא בתפילה עדינה, החזיר אלי הכול ברגע, נגעישירות בלב, עבר את כול המחסומים כמו אומן סייף מיומן בסוד החרב הלוחמת, סילק אתכול הפחדים , והחזיר את האמונה למקום שאליו היא שייכת. והלב – שמעו הפנים.

שב ילד שב, אני אומר לך שב, לא כול האנשים נולדו רעים.

המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית .בכול מקרה של בעיה רפואית או בזמן נטילת תרופות יש להוועץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע

פניות אחרונות
אני 42 פלוס וגם יש לי 3 ילדים בן פורת יוסף ורוצה להכנס להריון ולא מצליחה אשמח מאוד לקבל יצעה
נתניה והסביבה
16/10/2019 23:56:41
אשמח לקבל פרטים
פתח תקוה והסביבה
26/07/2018 00:46:42
שלום אוריה, אני מטופלת IVF. אשמח לדבר איתך ןלשמוע מה אפשרויות הטיפול המתאימות עבורי.
תודה,
שלומית.
רמת גן - גבעתיים
04/05/2018 13:27:52
אשמח אם יחזרו אליי בנוגע לדיקור סיני בתחום פוריות.
תודה רבה
באר שבע והסביבה
14/04/2018 17:50:20
מטופלת ֳ¬vf
חיפה וחוף הכרמל
06/04/2018 22:43:18
מעוניינת לעשות דיקור לאחר החזרת עוברים אשמח לדעת
נתניה והסביבה
02/04/2018 22:54:32