קבלו יעוץ מהיר ובחינם!

הרמוניה והדרך הכחולה

נגיד שהייתי תלמידה במנזר בסין, ונגיד שרציתי לשאול שאלה את הלאו שה (=מורה) שלי, שאלה כמו:המורה מהי הדרך להרמוניה?

סביר להניח שהמורה היה מביט בי במבט חתום ואחרי חצי שעה של שתיקה היה חותם במשפט:לכי לתרגל כתיבת HE או בעברית : ה =הרמוניה.

וכך ימים שלמים לילות ואף שנים הייתי כותבת את המילה הסינית הרמוניה עד שהאסימון היה נופל.

מה הקשר בין הדרך התודעתית של המילה הרמוניה כפי שהיא מובאת בשפה הסינית לכוונת הצבע הכחול(וגם הירוק) המתארים הרמוניה?

הרמוניה:

המילה הרמוניה מורכבת משתי סימניות שההבנה העמוקה של שתי סימניות אלו יחד מלמדת את האדם את חוכמת הטאו=דרך להרמוניה פנימית וחיצונית. חוכמת הטאו (טאו בסינית זה דרך) אינה דוגלת בהתערבות חיצונית אלא מאמינה באי התערבות בזרימה הטבעית של הדברים,היא מאמינה בחוכמה הטבעית של האדם לדעת את דרכו ומהותו...

הסימנייה הראשונה של הרמוניה מתארת נביטה של זרע,ממש בשלבים הראשונים שלו עוד בטרם הספיק להנביט שורשים יציבים.זה השלב הראשוני בו העלים מתאווים לפרוץ את האדמה המכסה אותם ,שואפים להתחמם בקרני השמש המאירה.

הנבט הנובט כאן,מדגישים החכמים,זהו לא נבט של עץ או פרח או עשב,כי אם נבט של משהו בסיסי כמו:אורז,או חיטה או דגן,משהו שמזין שהוא הבסיס היומיומי של האדם.

הסימנייה השנייה כתובה מצד ימין ליד הסימנייה הראשונה והיא מתארת פה.

בפעם הראשונה שפירשו לי את המילה הרמוניה בסינית ישר התגלגלתי מצחוק,ואף אחד לא הבין למה.אני אספר לכם מדוע צחקתי,האמת שאם זה לא היה מצחיק,זה היה עצוב:

כולנו מכירים את שולחן החג.כול המשפחה ביחד יושבים ואוכלים מכול טוב השמים והארץ, כולם שמחים וצוחקים,ותמיד יש את אותו אחד שליבו וכוונת ליבו אינם טהורים כמו אותו עשב טהור שזה עתה נבט,בליבו יש רצון לזרוע הרס ולהזרים רוע בקרב יושבי השולחן,ואז מתוך פיו יוצאים מילים שאינן מזינות ,וריב מתחיל להתפרץ בין כולם, ומה שנשאר זה רק הטעם הרע בפה.

נשמע לכם מוכר?

בא תלמיד צעיר ללאו שה ושאל:כבודו מהי הדרך להרמוניה? ענה המורה:על לב האדם להיות טהור ,כוונותיו צריכים להיות רעננים מלאי חיים ותקווה כמו אותו זרע שבקע אתמול מהאדמה ועדיין אין לו שום כוונות להיות משהו,הוא רק רוצה להתקיים,כמו אותו תינוק טהור שנולד אך לפני שעה,אין בו רוע או שנאה,הוא רק רוצה לנשום.וכאשר כוונות ליבך טהורות,אותו מרידיאן ערוץ אנרגיה שזורם מהלב ומגיע לגרון, ישא עימו את אותה כוונה ויניע את שרירי הפה ,והמילים שיצאו מהפה ,אותם צלילים יזינו את לב השומע,והרמוניה תשרור בין האנשים.

שאל התלמיד:ואם אינני רוצה הרמוניה?

את הדרך לשם אתה כבר מכיר.יש עוד משהו שאני יכול לעזור לך? ולא קישרתי עוד בין התזונה וההרמוניה הפנימית,איך האוכל משפיע על המוח ותפקודי הגוף כי הרי הסינים מקפיצים נבטים על מנת לשמור על תכולת הוויטמינים והמינרלים, ועל הקשר

לצבע הכחול, ואיך זה קשור לריפוי,מעצבן שאין תשובות מידיות? תתרגלו ככה זה בסינית אין תשובות יש רק שאלות,ועכשיו צריך רק לתרגל…

הרמוניה.הרמוניה.הרמוניה.הרמוניה.כול השאר יבוא אחרי.

קישורים נוספים

אורה סומה

ריפוי קו הזמן

להכניס צבע לחיים


המידע בדף זה אינו מהווה התוויה רפואית .בכול מקרה של בעיה רפואית או בזמן נטילת תרופות יש להוועץ עם הרופא המטפל או איש מקצוע

פניות אחרונות
אני 42 פלוס וגם יש לי 3 ילדים בן פורת יוסף ורוצה להכנס להריון ולא מצליחה אשמח מאוד לקבל יצעה
נתניה והסביבה
16/10/2019 23:56:41
אשמח לקבל פרטים
פתח תקוה והסביבה
26/07/2018 00:46:42
שלום אוריה, אני מטופלת IVF. אשמח לדבר איתך ןלשמוע מה אפשרויות הטיפול המתאימות עבורי.
תודה,
שלומית.
רמת גן - גבעתיים
04/05/2018 13:27:52
אשמח אם יחזרו אליי בנוגע לדיקור סיני בתחום פוריות.
תודה רבה
באר שבע והסביבה
14/04/2018 17:50:20
מטופלת ֳ¬vf
חיפה וחוף הכרמל
06/04/2018 22:43:18
מעוניינת לעשות דיקור לאחר החזרת עוברים אשמח לדעת
נתניה והסביבה
02/04/2018 22:54:32